سایت خبری باشگاه استقلال

اخبار اختصاصی باشگاه استقلال و فوتبال ایران،لیگ برتر،نتایج و جدول بازیها

عنوان بنر

آگهی

عنوان عکس

مطالب پیشنهادی

فرج الله سلحشور: آنجلینا جولی آدم نمی شود

  • 18:3
  • 1856 : کد خبر

آنجلینا جولی یک صهیونیست است و تمام کره زمین هم گناه آلود بودن و فساد این زن را هم می دانند و هم دیده اند؛ آن وقت به نظر شما این فرد می تواند آدم شود؟:

برترین ارتش های دنیا در سال 2023 معرفی شدند / رتبه عجیب ایران

  • 17:59
  • 1855 : کد خبر

آمریکا، روسیه و چین در سال 2023 نیز رده های نخست تا سوم فهرست قدرتمندترین ارتش های جهان را به خود اختصاص دادند و پاکستان با ...

آمریکا، روسیه و چین در سال 2023 نیز رده های نخست تا سوم فهرست قدرتمندترین ارتش های جهان را به خود اختصاص دادند و پاکستان با دو پله صعود در جایگاه هفتم جهان قرار گرفت.

تارنمای "گلوبال فایر پاور" رده بندی برترین ارتش های جهان را به روزرسانی کرد. در فهرست سال ۲۰۲۳ توان نظامی ۱۴۵ کشور بررسی شده است و عواملی همچون مقدار تجهیزات نظامی، تعداد نیروها، بنیه مالی، جغرافیا و منابع در دسترس کشورها مد نظر قرار گرفته اند.

با توجه به این عوامل، گلوبال فایر پاور امتیاز "شاخص قدرت" را طراحی کرده که هر اندازه به صفر نزدیکتر باشد، توان نظامی کشورها بیشتر خواهد بود.

۱ - آمریکا

آمریکا طبق معمول در صدر فهرست قدرتهای نظامی تارنمای گلوبال فایر پاور قرار دارد و امتیاز ۰.۰۷۱۲ به آن داده شده است.

این کشور ۹۲ ناوشکن، ۱۱ ناو هواپیمابر، ۱۳ هزار و ۳۰۰ فروند هواپیما و ۹۸۳ فروند بالگرد تهاجمی در اختیار دارد و در بسیاری از زمینه ها، از جمله اندازه ناوگان هوایی و دریایی رتبه اول را به خود اختصاص داده است.

بودجه دفاعی ۷۶۱.۷ میلیارد دلاری آمریکا سه برابر چین است که بودجه ۲۳۰ میلیارد دلاری آن در رده دوم قرار دارد.

۲- روسیه

روسیه با وجود حمله به اوکراین جایگاه دوم خود را همچنان در رتبه بندی گلوبال فایر پاور حفظ کرده است.

در گزارش گلوبال فایر آمده است: تهاجم روسیه به اوکراین "محدودیت های کلیدی توانمندی نظامی روسیه را با وجود کثرت پرسنل و ادوات نظامی و برتری آن بر اوکراین را به نمایش گذاشت. " در ادامه این گزارش آمده که چین در حال نزدیک شدن به روسیه و کسب رتبه دوم این فهرست است.

به نوشته گلوبال فایر پاور، روسیه تا ژانویه ۲۰۲۳ بیش از ۴ هزار و ۱۰۰ فروند هواپیمای نظامی در اختیار داشته است.

براساس این گزارش، درحالی که روسیه از زمان آغاز تهاجم به اوکراین با شکست‌های نظامی متعددی مواجه شده و مقادیر قابل توجهی از تجهیزات به ‌ویژه تانک‌ها را از دست داده، با این حال نیروی هوایی و نیروی دریایی این کشور تا حد زیادی از آسیب به دور مانده اند.

به طور کلی امتیاز روسیه ۰.۰۷۱۴ است.

۳- چین

گلوبال فایر پاور ارتش چین را از نظر نیروی انسانی موجود و قدرت ناوگان دریایی در رتبه اول قرار داد و افزود: چین از نظر اقتصادی و نیروی انسانی دارای مزیت بوده و تمرکز خود را بر افزایش توانمندی های دریایی، هوایی و زمینی قرار داده است.

به نوشته این تارنما، در صورتی که این روند ادامه یابد، چین "به دشمن اصلی نظامی آمریکا تبدیل خواهد شد. "

بر اساس گزارش گلوبال فایر پاور، چین تا آوریل ۲۰۲۳ بیش از ۷۶۱ میلیون نفر نیروی انسانی موجود به همراه ۵۰ فروند ناوشکن و ۷۸ فروند زیردریایی در اختیار دارد.

امتیاز چین ۰.۰۷۲۲ است.

۴- هند

به نوشته گلوبال فایر پاور، قدرت نظامی هند در جمعیت انبوه آن نهفته که در رتبه بندی نیروی انسانی موجود در رتبه دوم قرار داد.

نیروی انسانی موجود هند تا ژانویه ۲۰۲۳ بیش از ۶۵۳ میلیون نفر، یعنی ۴۷ درصد از جمعیت این کشور بود. هند همچنین هند تقریباً ۱.۵ میلیون پرسنل نظامی فعال در اختیار دارد.

امتیاز هند ۰.۱۰۲۵ است.

۵- انگلیس

گلوبال فایر پاور نوشت که موقعیت انگلیس به دلیل نقاط قوت در نیروی انسانی و نیروی هوایی و همچنین بنیه قوی مالی آن تقویت شده است. همچنین این کشور یکی از معدود قدرت هایی است که بیش از یک ناو هواپیمابر را در اختیار دارد.

انگلیس در حال حاضر دو ناو هواپیمابر دارد که برابر با تعداد ناوهای چین، ایتالیا و هند بوده اما بسیار کمتر از ۱۱ ناو هواپیمابر آمریکا است.

این تارنمای خبری انگلیس را از لحاظ تعداد کل بنادر موجود و قدرت ناوگان هواپیماهای سوخت رسان هوایی در بین ۱۰ کشور برتر قرار داد و امتیاز ۰.۱۴۳۵ را به این کشور داد.

۶- کره جنوبی

قدرت ارتش کره جنوبی با توجه به تنش های چند دهه ای این کشور با کره شمالی تعجب آور نیست.

گلوبال فایر پاور، کره جنوبی را به دلیل قدرت ناوگان هوایی و تعداد خودروهای زرهی و بالگرد در بین پنج کشور برتر قرار داد. کره جنوبی تا ژانویه ۲۰۲۳ بیش از ۱۳۳ هزار خودروی نظامی، ۷۳۹ بالگرد و از جمله ۱۱۲ بالگرد تهاجمی داشته است.

به طور کلی، به کره جنوبی امتیاز ۰.۱۵۰۵ داده شده است.

۷- پاکستان

پاکستان از رتبه نهم در سال ۲۰۲۲ به رتبه هفتم در سال ۲۰۲۳ رسیده است.

پاکستان تا ژانویه ۲۰۲۳ بیش از ۳ هزار و ۷۰۰ عراده تانک، یک هزار و ۴۰۰ فروند هواپیمای نظامی، ۹ زیردریایی و ۶۵۴ هزار پرسنل نظامی فعال دارد و تمرکز بیشتر آن بر منابع طبیعی و مرزهای مشترک موجب شده تا ۲ پله در رتبه بندی امسال صعود کند.

پاکستان با افغانستان، چین، هند و ایران همسایه است و دارای ذغال سنگ فراوان و همچنین مقادیری منابع نفت و گاز طبیعی است.

گلوبال فایر پاور پاکستان را با امتیاز ۰.۱۶۹۴ در میان ۱۰ قدرت برتر در حوزه هایی مانند جمعیت در دسترس برای خدمت سربازی، کل نیروی انسانی فعال نظامی موجود و ناوگان هوایی قرار داد.

۸- ژاپن

در رده بندی ارتش های قدرتمند جهان، ژاپن از نظر قدرت ناوگان هوایی، بالگرد و تعداد خودروهای زرهی در بین ۱۰ کشور برتر قرار دارد.

این کشور جزیره ای بالاترین رتبه را در بخش مورد بنادر بزرگ داشته و با چهار ناو هلیکوپتربر در این رده در رتبه دوم قرار گرفته است. این کشور همچنین از نظر قدرت ناوگان هواپیماهای ماموریت ویژه در رتبه دوم (پس از آمریکا) قرار گرفت.

گلوبال فایر پاور اعلام کرد که ژاپن تا ژانویه ۲۰۲۳ بیش از یک هزار و ۴۰۰ فروند هواپیمای نظامی و بیش از ۱۱۱ هزار دستگاه خورودی جنگی در اختیار داشته و امتیاز ۰.۱۷۱۱ را کسب کرده است.

۹- فرانسه

گلوبال فایر پاور در فهرست خود فرانسه را در رتبه نهم قرار داده است. این کشور در مجموع در حوزه هایی مانند ناوگان هواپیماهای سوخت رسان، ناوگان بالگردی و ناوشکن در میان ۱۰ کشور برتر قرار دارد.

فرانسه تا ژانویه ۲۰۲۳ دارای ۴۳۸ فروند بالگرد از جمله ۶۹ فروند بالگرد تهاجمی و ۱۰ ناوشکن بوده که امتیاز ۰.۱۸۴۸ به آن تعلق می گیرد.

۱۰- ایتالیا

گلوبال فایر پاور ایتالیا را در حوزه هایی از جمله ناوگان هواپیماهای سوخت رسان، ناوگان بالگردی، تعداد هواپیماهای جنگنده و ناو هواپیمابر در میان ۱۰ کشور برتر قرار داد.

ایتالیا تا ژانویه ۲۰۲۳ دارای ۴۰۴ فروند بالگرد از جمله ۵۸ بالگرد تهاجمی و دو ناو هواپیمابر بوده است.

امتیاز ایتالیا ۰.۱۹۷۳ است.

در رده بندی برترین ارتش های جهان در سال ۲۰۲۳، پس از ترکیه، برزیل، اندونزی، مصر، اوکراین و استرالیا، ایران در رده هفدهم قرار دارد.

در فهرست گلوبال فایر پاور، ایران در بخش نیروی زمینی و در حوزه تعداد کل تانک ها، مجموع راکت انداز و پرسنل فعال، در فهرست ۱۰ کشور برتر قرار داد.

در این گزارش آمده که تا ژانویه ۲۰۲۳، ایران بیش از ۴ هزار عراده تانک و بیش از یک هزار عراده راکت انداز در اختیار داشته است. پرسنل فعال ایران نیز ۵۷۵ هزار نفر است که از این لحاظ هفتمین قدرت نظامی جهان به شمار می رود.

در مجموع امتیاز ایران ۰.۲۷۱۲ است.

تصاویری از بازیگران مشهور سینمای هند که اصلیت ایرانی دارند

  • 17:52
  • 1854 : کد خبر

بازیگران ایرانی تبار سینمای بالیوود : هندوستان یکی از کشورهایی است که صنعت فیلمسازی در آن رونق بسیاری داشته و فیلم های بیشماری در طی سال به روی پرده سینما می رود و بازیگران بسیاری با حضور در فیلمهای مختلف به شهرت رسیده اند که در این میان برخی از بازیگران مشهور، هویت ایرانی دارند.

این بازیگران یا متولد ایران بوده و یا دورگه ایرانی هندی هستند که در کنار بازیگران مطرح بالیوود نقش آفرینی کرده و مانند جان آبراهام یکی از بازیگران مطرح بالیوود محسوب می شوند. در این بخش فرهنگ و هنر بازیگران ایرانی تبار سینمای بالیوود را به همراه بیوگرافی مختصری از آنها را مشاهده می کنید.

۱.الناز نوروزی

بازیگران ایرانی تبار سینمای بالیوود، الناز نوروزی یکی از بازیگران جوان ایرانی در بالیوود است که در 18 تیر 1371 در تهران متولد شد.

او در سال 200 به آلمان مهاجرت کرده و پس از پایان دبیرستان به کشور هندوستان رفت و با فیلم پاکستانی پس باورکن، فعالیت هنری خود را آغاز کرد.

بازیگران ایرانی هندی

۲.ماندانا کریمی

منیژه کریمی که بیشتر با نام هنری ماندانا کریمی در هند شناخته می شود متولد 29 اردیبهشت 1367 در تهران است. پدر او رضا و مادرش صبا نام دارد که هرد دو ایرانی الاصل هستند.

ماندانا کریمی فعالیت هنری خود را با مدلینگ آغاز کرده و سپس به بازیگری در بالیوود روی آورد. فیلم چقدر باحال هستیم3، فرار کن جانی و سریال عشق باز از کارهای این هنرپیشه ایرانی در هندوستان است.

بازیگران ایرانی هندی

۳.سانایا ایرانی

سانایا ایرانی یکی از بازیگران ایرانی متولد 17 سپتامبر 1983 در هندوستان است که علاوه بر بازیگری در صنعت مدلینگ نیز فعالیت می کند.

این هنرمند ایرانی الاصل بالیوودی در فیلم های مطرح نقش آفرینی کرده است که می توان به فیلمهای فنا و عشق من اشاره کرد.

بازیگران ایرانی هندی

۴.جان آبراهام

بازیگران ایرانی تبار سینمای بالیوود، جان آبراهام بازیگر، تهیه کننده و مدل مشهور بالیوودی است که دورگه ایرانی هندی می باشد. این هنرمند با نام ایرانی فرهان در سال 1972 در شهر بمبئی متولد شد.

پدر وی معمار و اهل هندوستان است اما مادرش متولد ایران و فیروزه ایرانی نام دارد.

فیلم سینمایی پسران هندی از مشهورترین کارهای او است و در فیلم هایی همچون حماسه بمبئی، اجبار، دیوونه بازی، کافه مدرس و خانه بتلا نقش آفرینی کرده است.

بازیگران ایرانی هندی

۵.مریم زکریا

بازیگران ایرانی تبار سینمای بالیوود، مریم زکریا خواننده و بازیگر بالیوودی است که در 8 مهر 1364 در ایران متولد شد. او در کشور سوئد بزرگ شده و سپس به هندوستان مهاجرت کرد.

مریم زکریا پس از مهاجرت فعالیت خود را در فیلم های بالیوودی آغاز کرده و در فیلم هایی همچون فیلم فرنگی، نترس، عشق 100%، مامور وینود و رودی راتور نقش آفرینی کرده است.

بازیگران ایرانی هندی

۶.بومان ایرانی

بومان ایرانی متولد 21 نوامبر 1959 در بمبئی است. بومان ایرانی یکی از هنرمندان مشهور سینمای بالیوود شناخته می شود که در کنار بازیگران مطرح هندوستان مانند شاهرخ خان به ایفای نقشهای مختلفی پرداخته است.

اجداد این هنرمند سالها قبل از ایران به هندوستان مهاجرت کرده و مقیم این کشور شده اند.

از فیلم های معروف بومان می توان فیلم کوکتل، پی کی، یووراج، سه احمق و به مجموعه فیلم های دان را نام برد.

بازیگران ایرانی هندی

۷.آریونا ایرانی

آریونا ایرانی یکی دیگر از هنرمندان ایرانی تبار در سینمای هندوستان است که در 3 مه 1952 در هند متولد شد. این بازیگر و کارگردان اهل هند در فیلمهایی همچون ملکه مارها 2، جگر، راجا و سه برادری، دل های شکسته، عاشق شدی، جان من تو بگو، رقص در موسم باران و مهارجه نقش آفرینی کرده است

بازیگر نقش کودکی حضرت یوسف چه شکلی شده است؟ (عکس)

  • 17:47
  • 1853 : کد خبر

حسین جعفری بازیگر نقش کودکی حضرت یوسف حالا بزرگ شده و در حال فیلمسازی و ادامه راه بازیگری است.

حسین جعفری با بازی در نقش کودکی حضرت یوسف (یوزارسیف) در سریالی به همین نام به شدت دیده شد، حالا بزرگ شده و در حال فیلمسازی و ادامه راه بازیگرست.

حسین در یک خانواده چهار نفره به دنیا آمد است، از دوران کودکی با قرآن مونس بوده و آنرا به خوبی تلاوت می کرد تا اینکه از 5 سالگی مکبر و اذان گوی مسجد شد.

بازیگر کودکی حضرت یوسف 

ماجرای شروع بازیگری

در بهن ماه 1383 وقتی 12 ساله بود توسط پسر عمه خود مصطفی زمانی به فرج الله سلحشور کارگردان سریال یوسف پیامبر معرفی شد.

او بعد از تست و قبولی بعنوان بازیگر نقش کودکی یوسف بازی کرد.

سخت ترین سکانس

فکر کنم سخت ترین قسمت‌ های سریال از نظر من سکانس هایی بود که در چاه بودم و فیلمبرداری آن هم در فصل سرد زمستان بسیار سخت بود

گالری تصاویر

درباره ما

وبسایت خبری استقلال ایرانم چهت اطلاع رسانی اخبار باشگاه استقلال و فوتبال ایران و همچنین دیگر خبرهای تاریخی و ،حوادث و اخبار هنرمندان فعالیت دارد حمایت شما عزیزان باعث دلگرمی میباشد باتشکر

طراح قالب:  سایت ستاپ