به نام خداوند مهرآفرين

به وبسايت ما خوش آمديد

مشاهده مطالب
استقلال ایرانم

 

 

مصاحبه اسکوچیچ درباره لیگ قهرمانان آسیا و دعوت از بازیکنان

مصاحبه اسکوچیچ درباره لیگ قهرمانان آسیا و دعوت از بازیکنان
استقلال ایرانم ☫

دراگان اسکوچیچ، سرمربی تیم ملی فوتبال ایران گفت: کاری که در تیم ملی کردم شبیه باز کردن پنجره بود که هوایی به تیم ملی بیاید چون قبل از من یکسری مسائل سر جای خود نبود.

استقلال ایرانم - دراگان اسکوچیچ در خصوص وضعیت نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا اظهار داشت: من از عملکرد تیم‌های ایرانی راضی ام چون آنها برتری خودشان را نشان دادند. امیدوارم در بازی‌های ماه آینده، ما هم برتری خودمان را نشان بدهیم. می‌دانید که بازی‌ها خیلی فشرده برگزار شده و همین موضوع کار را سخت کرده و فشار زیادی روی بازیکنان زیاد به وجود آمد. البته تا الان همه چیز به نفع تیم‌های ایرانی خوب پیش رفته است.

⚽انرژی مثبتی که ایجاد شده همانی است که من می‌خواهم

وی افزود: این انرژی مثبتی که ایجاد شده همان چیزی است که من می‌خواهم. بازیکنان تیم ملی و کادر فنی و با کمک فدراسیون و رسانه‌ها این روزها تیم خوبی تشکیل دادیم و امیدوار هستیم به موفقیت برسیم.

⚽دوران کرونا من را خیلی خسته کرد

سرمربی تیم ملی در خصوص اینکه کرونا اردوهای پی در پی تیم ملی را لغو کرد گفت: عدم برنامه ریزی مسابقات برایم خیلی سخت و خسته کننده بود. دوران کرونا من را خسته کرد اما وقتی در زمین هستم واقعا حس خوبی دارم. محل کار من زمین چمن است ولی وقتی آنجا نیستم حس خوبی ندارم. البته در این مدت ۳ اردوی خوب داشتیم و فرصت کردیم بازیکنان را شناخته و ایده‌های جدید و سیستمهای جدیدی را امتحان کردیم.در کل برای قدم بعدی و بازی‌های آتی کارهای خوبی انجام دادیم.

سیستم تیم ملی را تغییر دادیم اما همه چیز در زمین ثابت ماند

اسکوچیچ در خصوص اردوی گذشته تیم ملی گفت: شغل مربی تیم ملی خیلی سخت است که در فاصله کوتاه باید ایده‌هایش را به بازیکنان منتقل کند. در اردوی آخر چند روز فرصت داشتیم که فکرمان را به بازیکنان منتقل کنیم تا آنها بدانند ما چه می‌خواهیم. قبلا مربیان و کادر فنی بدون کرونا می‌توانستند بازی‌های بیشتری برگزار کنند ولی در این مدت دست ما بسته تر از قبل بود. ما می‌خواستیم بازیکنان را امتحان کنیم و در اردوهای آخر از فرصت استفاده بهینه بردیم. ما سیستم بازی تیم ملی را تغییر دادیم ولی با این تغییر حرکات ما در زمین ثابت باقی ماند. شاید از بیرون همه فکر کنند وقتی سیستم عوض شده همه چیز تغییر کرده ولی همه چیز در زمین ثابت مانده است.

⚽بازیکنان متوجه شده‌اند از آنها چه می‌خواهم

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در خصوص اینکه آیا ممکن است این تغییرات بازیکنان را دچار سردرگمی‌و مشکل کند گفت: اگر ما ۳ بازی می‌کردیم ممکن بود این موضوع برای ما مضر باشد. چیزی که ۵ ماه پیش رخ داده ارزش خود را حفظ کرده اما چیزی که در این اردوی آخر دیدم ارزش زیادی داشت. ممکن است برخی بازیکنان آسیب ببینند. سعی کردیم فکر آینده باشیم ولی در هر اردو عملکرد بازیکنان را بررسی کردم. ما ۳ اردو برگزار کردیم و فکر می‌کنم بازیکنان متوجه شده اند که من از آنها چه می‌خواهم.

⚽پنجره تیم ملی را باز کردم تا هوای جدید بیاید، قبل از من چیزی سر جای خودش نبود

وی خاطرنشان کرد: کاری که در تیم ملی کردم شبیه باز کردن پنجره بود که هوایی به تیم ملی بیاید و هوای قبلی خارج شود. قبل از من یکسری مسائل سر جای خود نبود و این حق را بدهید که من بخواهم کارم را صادقانه پیش ببرم. من اهل کرواسی هستم ولی خیلی سال است در ایران حضور دارم. ذهنیت، رفتار و واکنش بازیکنان را می‌شناسم. مهم بود که در این مدت به آنها نشان بدهم چه می‌خواهم.

وی ادامه داد: فکر کنید من شانس داشتم هر روز با بازیکنان تیم ملی بودم. ما در همین اردوی قبل نیمی‌از بازیکنان را به خاطر کرونا نداشتیم.برخی قرنطینه بودند و خیلی‌ها مصدوم. من نمی‌خواستم فقط یک بازی برای تیم داشته باشیم. ما چند روز در اردوی آخر کنار هم بودیم و فرصت خوبی ایجاد کردیم. مقابل بوسنی و ازبکستان فقط ۲ روز وقت داشتیم که روی دفاع و کاشته‌ها و ... کار کنیم و در ابتدا واقعا کار ما سخت بود. در اردوی اول هم قرار بود ۲ بازی کنیم ولی بازی با مالی ۲۴ ساعت به برگزاری لغو شد.در این مدت برخی فدراسیون‌ها ۴ بازی فراهم کرده بودند ولی ما اینگونه نبودیم.

دوست دارم نقد شوم و ایده بگیرم

اسکوچیچ در خصوص عدم دعوت از برخی بازیکنان مثل رضاییان و ...تاکید کرد: من هوای تازه ای به تیم ملی آوردم. همه جا بازیکنان وقتی بازی دوستانه انجام می‌دهند ولی جدیت بازی ندارند ولی ما این موضوع را در دستور کار نداریم و هم خوب کار کردیم و هم خوب نتیجه گرفتیم. من دوست دارم نقد شویم و ایده بگیریم.

⚽دفاع راستی می‌خواهم که هم دفاع کند هم حمله

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران تصریح کرد: بعد از بازی با بوسنی مربی سابق یوگوسلاوی به من گفت در شغلی که داری وقتی سرمربی تیم ملی یک کشور هستی هیچوقت نمی‌توانی همه را راضی نگه داری. من هم سعی کردم به توصیه او عمل کنم. من بیش از هر کسی در ایران وقت گذراندم و مطمئن باشید انتخاب بازیکنان ما بدون مشکل خواهد بود. من دفاع راستی می‌خواهم که هم در دفاع کمک کند و هم در حمله.در ایران برخی مدافعان اصلا بر نمیگردند و یا اصلا در دفاع تیمی‌شرکت نمی‌کنند. ما مجبور شدیم در بخش هجومی‌از خود گذشتگی کنیم و این مساله توازن تیم را به هم باخت. سعی من این است که یک تیم خوب بسازم که واقعا قبلا تیم نبود.

⚽بازیکنی را به خاطر حضور در استقلال و پرسپولیس دعوت نمی‌کنم

اسکوچیچ در خصوص عدم برگزاری بازی‌های تدارکاتی برای تیم ملی در فرصت مناسب و شناخت برای نفرات جدیدش گفت: من بهترین‌ها را برای تیم ملی انتخاب می‌کنم و به خاطر حضور در استقلال و پرسپولیس بازیکن دعوت نمی‌کنم. تمرکزم روی تیم خودم است و دستم را رو نمی‌کنم. مطمئن باشید در بازی‌های دوستانه هم آنقدر باهوش هستیم که چگونه عمل کنیم. ترجیح می‌دهم در مورد نفرات و کمبودها مسائل را در خودمان حل کنیم. ما در حمله خوب هستیم ولی باید در بقیه پست‌ها بهبود پیدا کنیم. انتظارات من بالا است. در باد این چند برد بازی دوستانه نمی‌خوابم و می‌دانم باید چه کاری انجام بدهم.

⚽بحرین هر کاری کند باید با ما روبه‌رو شود

وی در خصوص اینکه تیم ملی باید در بحرین به مصاف رقبای خود در ۴ بازی آتی برود گفت: فدراسیون و رئیس جدیدش سعی کرده تا مشکلات را حل کند. او بلندپرواز و به فکر حل مشکلات است. باید از آنها تشکر کنم که در این مدت پیگیر حل مشکل میزبانی بودند. انتخاب بحرین ناعادلانه بوده ولی چاره ای نداریم. آنها در هر جایی باید با ما بازی کنند و رو به رو شوند. اعتماد به نفش ما خیلی خوب است و آماده هر چیزی هستیم. من مطمئن هستم خداوند به ما کمک خواهد کرد.

⚽سعی کردیم با وجود مشکلات بدون جنجال کار کنیم

سرمربی تیم ملی در خصوص درخواست‌های خود گفت: پیش از این مشکلات زیادی وجود داشت ولی اوضاع تغییر کرده است. اگر اوضاع خوب پیش برود خیلی مسائل حل می‌شود. مثلا مشکل پرونده ویلموتس و مسائل دیگر وجود داشته است. باید اعتراف کنم کار مدیریتی در این مدت با این همه مشکل سخت بوده ولی ما هم سعی کردیم بدون جنجال کارمان را خوب پیش ببریم. عزیزی خادم در این مدت راضی بوده و صحبت‌های خوبی با ما انجام داده و من هم با او چند جلسه برگزار کردم.

⚽قبل از اردوی تیم ملی همه چیز را کنترل می‌کنم

اسکوچیچ در خصوص اردوی تیم ملی در کیش و اینکه چه تدابیری برای تیم ملی قبل از سفر به بحرین دارند گفت: مطمئن باشید قبل از بازی‌ها همه چیز را چک خواهیم کرد. قبل از سفر تیم ملی خودم به کیش می‌روم و همه چیز را کنترل می‌کنم. الان همه چیز در حال مهیا شدن است و مطمئنا در این زمینه اجازه نمی‌دهم مشکلی پیش بیاید. ما به همه چیز آگاه هستیم و باید اشتباهات قبل را تکرار نکنیم.

⚽آنالیز عراق و بحرین به وقتش انجام می‌شود

وی در خصوص بازی با رقبای تیم ملی و اینکه چه شناختی از آنها دارد گفت: ۴-۵ سال بازی‌های تیم ملی را دیده ام ولی الان باید بازی‌های آسیایی را آنالیز کنیم. الان باید ذهنمان را باز نگه داریم. آنالیز و تحلیل رقبا نزدیک به مسابقات انجام می‌شود. مطمئن باشید کارها به موقع انجام می‌شود. عراق و بحرین خصوصیاتی دارند که به همین دلیل ما بازی با سوریه را برای شبیه سازی با آن مسابقات در نظر گرفتیم. البته من به جای رقبا بیشتر روی تیم خودم تمرکز می‌کنم.

انتخاب سرپرست تیم ملی در حیطه اختیارات رئیس فدراسیون بود

سرمربی تیم ملی در خصوص اینکه آیا در جریان انتخاب سرپرست جدید تیم ملی بود یا خیر عنوان کرد: البته که من در جریان بودم. این انتخاب رئیس فدراسیون بوده درست مثل انتخاب دستیاران من در تیم ملی که در حیطه من است. او منتخب رئیس فدراسیون است همانطور که من دستیاران خوبی به تیم ملی آوردم. با مدیر جدید تیم ملی ملاقات کردم،او روحیه مثبتی داشت. متوجه هستم که مردم انتظار اسم‌های بزرگ را در تیم ملی دارند ولی ما در دور اول مقدماتی هم اسامی‌بزرگی داشتیم اما یادتان باشد رئیس فدراسیون هم نظرات و اختیارات خودش را دارد.

جلال حسینی الگویی برای بازیکنان جوان است

اسکوچیچ در خصوص اینکه نظرش در خصوص وضعیت سید جلال حسینی و درخشش او و اینکه آیا ممکن است به وی برای دعوت به تیم ملی فکر کند گفت: او یک مثال از سختکوشی و کار سخت است. او یک الگو برای جوانان است که باید به وی نگاه کنند که چگونه به اینجا رسیده است. من در انتخاب بازیکنان تیم ملی تصویر کلان تری را می‌بینم و درست نیست که بخواهم اسمی‌از بازیکنی برای دعوت به تیم ملی ببرم. مطمئن هستم جوان‌ها باید به حسینی و زندگی او خوب دقت کنند.

⚽وظیفه مدافع راست دفاع است نه گلزنی

وی در خصوص عدم دعوت رضاییان و غفوری و اینکه این نفرات چقدر شانس دعوت دوباره دارند گفت: من یک بار توضیح دادم، دنبال دفاع راستی کامل هستم. خوشحال می‌شوم دفاع راست گل بزند ولی وظیفه او چیز دیگری است. اگر کسانی که اسم بردید فضای پشتشان را پوشش ندهند، خیلی از جای خود خارج نشوند و اجازه ندهند و.... نمی‌توانند کمک کنند. انتخاب اول من برای دفاع راست کسی است که خوب دفاع کند. اگر قرار باشد مدافع سردرگم باشد، حمله کند و بر نگردد یا ۲۰-۳۰ متر به بازیکن حریف اجازه حمله بدهد نمی‌تواند به ما کمک کند.

🎮نمی‌توانم تیم ملی را با ۶ مهاجم به زمین بفرستم

سرمربی تیم ملی ایران در خصوص دردسر شیرینی که در پست دروازه بان و مهاجم دارد گفت: برخی مواقع به من می‌گویند چرا یک مهاجم را دعوت نکردی ولی ما که نمی‌توانیم با ۶ مهاجم بازی کنیم. این مسائل سر و شکل تیم را بر هم می‌زند. هدف من این است که تیم درست تری بسازم. ما رقابت خوب و دردسر شیرینی در چارچوب دروازه داریم ولی قطعا بهترین را انتخاب می‌کنیم. الان دروازه بانهای خوبی داریم که در فرم خوبی هستند و برخی هم بیرون می‌مانند. ما باید خیلی تصویر کلان تری را ببینیم. ما مربی دروازه بان‌های با تجربه خوبی داریم و برای خیلی مسائل وقت می‌گذاریم.

🎮انتظار دارم مربیان باشگاهی بازیکنان را آماده‌تر نگه دارند

اسکوچیچ ر خصوص اینکه لیگ قهرمانان چقدر به وی برای انتخاب نفرات جدید کمک می‌کند گفت: الان نمی‌خواهم تمرکز تیم‌ها را بر هم بزنم و فقط بازی‌ها را نگاه می‌کنیم. تک تک بازی‌های آسیایی و لیگ را تماشا می‌کنیم و هیچ بازی از زیر دست ما رد نمی‌شود. خیلی مواقع انتظار من بر آورده نمی‌شود، از مربیان می‌خواهم بازیکنان را بهتر آماده کنند. این یک مسئولیت ملی است. ما فقط چند روز بازیکنان را در اردو می‌بینیم و این مسئولیت تک تک مربیان در باشگاه‌ها است که بازیکنان را آماده نگه دارند.

🎮اوضاع برای تیم ملی خوب نباشد ساکت نمی‌مانم

سرمربی تیم ملی که با برنامه فوتبال برتر صحبت می‌کرد در خصوص اینکه آیا در راه آماده سازی مشکلاتی را می‌بیند یا خیر یادآور شد: من صادقانه هر چیزی در فکرم باشد می‌گویم. انرژی جدید و اراده حل مشکلات را دیده ام. اگر مطمئن شوم چیزی در تیم ملی درست نشده باشد واکنش نشان خواهم داد. ما هدف بزرگی در ذهن داریم. الان همه چیز رو به جلو در حال حرکت است ولی اگر چیزی خراب باشد آدمی‌نیستم که ساکت بمانم.وقتی اوضاع خوب پیش نرود همیشه مقصر سرمربی است. ۵۲ سال سن دارم و به همه این مسائل آگاه هستم.اگر چیزی خوب نباشد شک نکنید همه چیز را خواهم گفت تا همه در جریان قرار بگیرند.ما فقط به برد فکر می‌کنیم، مردم فکر می‌کنند اگر در یک بازی مساوی کنیم چه می‌شود ولی تمرکز من بازی به بازی است و سعی می‌کنیم مشکلات را حل کنیم. ما تیم خوب و توانایی انجام کارهای بزرگ را داریم.

♟رقبای تیم ملی نسبت به ما حس راحتی ندارند

وی در خصوص اینکه دیدگاهش نسبت به رقبای تیم ملی در ۴ بازی پیش رو چیست گفت: وقتی آنها به ما فکر می‌کنند حس راحتی ندارند و می‌دانند که ما ۳ بازی پیاپی را برده ایم و با تغییرات و مربی جدید و بازیکنان و ایده‌های جدید قطعا ما شرایط بهتری نسبت به قبل خواهیم داشت.از هواداران فوتبال می‌خواهم که ما را باور داشته باشند. دوست دارم انرژی را از طرف آنها حس کنیم. با انگیزه ای که در بازیکنان می‌بینم مطمئن هستم می‌توانیم ۴ بازی آینده را با پیروزی پشت سر بگذاریم.

کد خبر: 316 کلمات کلیدی اسکوچیچ

ارسال نظر

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]

بیشتر بخوانید

Aqaye Pardakht

جستجو

ثبت نام

رمز عبور را فراموش کردم ؟

عضويت سريع

نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
موبایل :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی :
 
کد امنیتی
 
بارگزاری مجدد

طبقه بندی موضوعی

آخرين مطالب

اطلاعات سايت

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه سایت آخرین مطالب سایت را براحتی در ایمیلتان دریافت نمایید


جستجو

بایگانی

صفحات ديگر

تبادل لينک هوشمند

تبادل لینک هوشمند : برای تبادل لینک ابتدا مارا با عنوان Esteghlaliranam.ir وآدرس https://esteghlaliranam.ir لینک نمایید سپس مشخصات لینک خود را در زیر نوشته . در صورت وجود لینک ما در سایت شما لینکتان به طور خودکار در سایت قرار میگیرد💙

عنوان :
آدرس :
کد : کد امنیتیبارگزاری مجدد

پيوندها

logo-samandehi

شبکه های اجتماعی

تبليغات

Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز

امکانات سايت