جدیترین خبرها

جدیدترین مطالب

آگهی

عنوان عکس
صفحه اصلی   آجورلو: برای ایجاد تحول در فوتبال باید متحد و همراه باشیم

آجورلو: برای ایجاد تحول در فوتبال باید متحد و همراه باشیم

  • 9:36
  • کد خبر :1140

نشست مدیران باشگاه‌ها و مسئولان فدراسیون و سازمان لیگ

‍ نشست مشترک مدیران عامل باشگاه‌های لیگ برتری و مسئولان فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ صبح تا بعد از ظهر امروز در هتل آکادمی فوتبال برگزار شد.

در ابتدای این نشست عزیزی خادم رئیس فدراسیون فوتبال ضمن قدردانی از برگزار کنندگان این نشست بر موافقت فدراسیون فوتبال با واگذاری فرصت های درآمدزایی به باشگاهها تاکید کرد و گفت: این مسئله بدون شک یکی از اهداف مورد نظر ما از روز نخست بوده و همچنان از این پیشنهاد استقبال می‌کنیم. با این وجود باید روند و ساز و کار انجام این اتفاق روشن شود و کارگروهی در این خصوص تصمیم گیری و اقدام کند که بتوان زمینه افزایش درآمد باشگاه‌ها را فراهم کرد.

حیدر بهاروند رئیس سازمان لیگ هم در این خصوص اظهار کرد: واگذاری تبلیغات محیطی به باشگاه‌ها پیشنهاد بدی نیست و هر کاری که بتواند به درآمدزایی باشگاه‌ها کمک کند مورد استقبال ما قرار می‌گیرد اما نگرانی ما تحقق درآمدهای مورد نظر و البته وضعیت باشگاه‌های دیگر است. در واقع اینکه درآمدزایی پرسپولیس و استقلال از این محل موجب کاهش درآمد سایر باشگاه‌ها شود اتفاق خوبی نخواهد بود. ما نگران باشگاه‌هایی هستیم که از ظرفیت و توان درآمدزایی مناسب برخوردار نیستند و در این صورت شرایط آن‌ها سخت خواهد شد.

مصطفی آجورلو مدیرعامل باشگاه استقلال به عنوان نخستین مدیر باشگاهی که در این جلسه صحبت‌های خودش را مطرح کرد اظهار کرد: ما باشگاه‌ها هستیم که می‌توانیم وضعیت را دگرگون کنیم. شرایط امروز شهرخودرو مناسب و در شان فوتبال ایران است؟ اینکه یک باشگاه نتواند سفر خودش را انجام بدهد و یک بازی لیگ برگزار نشود شایسته ماست؟ حرف ما این است که هر باشگاه بتواند از ظرفیت و توان خودش برای درآمدزایی استفاده کند. اگر قرار است تغییری ایجاد شود، هیچ زمانی برای این تغییر دیر نیست و از هرکجا جلوی یک زیان را بگیریم، کار درست و شایسته‌ای است.

آجورلو اضافه کرد: پیشنهاد کارگزار ما این است که به جز درآمدی که دو باشگاه استقلال و پرسپولیس می‌توانند از محل تبلیغات محیطی برای خودشان داشته باشند، هر باشگاه هم از طریق همین کارگزار می‌تواند در هر بازی خانگی مقابل استقلال و پرسپولیس ۲ میلیارد تومان دریافت کند. همچنین در سایر ۱۳ بازی خانگی خودش، اگر خواست از تبلیغات محیطی مورد نظر خودش استفاده کند. اگر نه آن تبلیغات هم به کارگزار واگذار شود و مجموعا با واگذاری همه ۱۵ بازی خانگی خودش در طول یک فصل ۸ میلیارد تومان دریافت کند. سوال من این است که مثلا پیکان فصل گذشته مجموعا چقدر از تبلیغات محیطی دریافت کرده؟ ۲/۵ میلیارد تومان؟ خوب در این شرایط که بیش از سه برابر درآمد این تیم افزایش پیدا می‌کند. پس این پیشنهاد به سود همه باشگاه‌هاست و درآمد همه تیم‌ها را افزایش می‌دهد.

مدیرعامل استقلال در پایان گفت: همین تیم شهر خودرو اگر از تبلیغات محیطی بتواند چنین درآمدی داشته باشد باز هم برای سفر خودش در هفته گذشته دچار مشکل می‌شود؟ خود سازمان لیگ و فدراسیون که سال گذشته مجموعا ۱۲ میلیارد تومان از این بخش درآمد داشتند، می‌توانند چه میزان افزایش درآمد را تجربه کنند؟ چرا نباید چنین پیشنهادی که به سود همه باشگاه‌های فوتبال ایران و حتی فدراسیون و سازمان لیگ است را بپذیریم؟ من باور دارم که اگر بخواهیم تغییری ایجاد کنیم، با اتحاد و همدلی می‌توانیم این کار را بکنیم. اگر همه ما کنار هم و متحد باشیم، تردید نداشته باشید که می‌توانیم موفق شویم و شرایط اقتصادی موجود در فوتبال کشور را دگرگون کنیم.

در ادامه این جلسه سایر مدیران عامل باشگاه‌های دیگر نیز نقطه نظرات خودشان را در خصوص موضوع تبلیغات محیطی بیان کردند و برخی از باشگاه‌ها با استقبال از پیشنهاد مدیرعامل استقلال افزایش درآمد تبلیغات محیطی را یکی از راه‌های برون رفت از بحران مالی موجود در فوتبال کشور دانستند.

@Esteghlal_ss ▏🌟🌟

مطالب مرتبط:
کد امنیتی رفرش

جستجو

گالری تصاویر

لینک های سریع

سایت خبری استقلال ایرانم