جدیترین خبرها

جدیدترین مطالب

آگهی

عنوان عکس
صفحه اصلی   علیرضا اکبر پور مهاجم اسبق استقلال گفت: تقصیرها متوجه ژستد نیست

علیرضا اکبر پور مهاجم اسبق استقلال گفت: تقصیرها متوجه ژستد نیست

  • 9:09
  • کد خبر :1187

 برنده دربی زشت یحیی و فرهاد بودند.

عدم  مهاجمان استقلال در گلزنی به رقبای این تیم باعث شده استقلال در ۸ هفته تنها ۶ بار موفق به باز کردن دروازه حریفانش شود. این موضوع با انتقادات زیادی از سوی کارشناسان استقلالی مواجه شده است.

علیرضا اکبرپور در گفت‌وگویی، درباره دیدار تیم‌های استقلال و پرسپولیس، همچنین ضعف گلزنی آبی پوشان تهرانی حرف زد. متن این پرسش و پاسخ در ادامه می‌آید.

دربی را دیدید؟

بله. البته آنطور که همه انتظار داشتند دربی جذاب از کار در نیامد. در واقع مردم پسند و هوادار پسند نبود. راحت تر بگویم برنده این دربی مربیان دو تیم بودند و بازنده هواداران.

 چطور؟

واقعیت این است که هر دو مربی استقلال و پرسپولیس می‌خواستند نبازند. چون شکست در دربی مساوی با برکناری سرمربی تیم بازنده است. حالا ممکن است همان روز اتفاق بیفتد یا چند هفته بعد، ولی قطعاً استنباط گل محمدی و مجیدی این بوده که طوری به میدان بروند که نبازند. به هر حال آنها دوست دارند در رزومه شان ثبت شود که چند بار در دربی باخته اند. همین‌ها باعث می‌شود ارنج تیم را دفاعی تر بچینند و در نهایت بازی مساوی شود.

دلیل سردی مسابقه این بود؟

بله. دیدیم که هیچ یک از دو تیم رغبتی برای گلزنی نشان نمی‌دادند. چند بار دیدم بازیکن استقلال صاحب توپ شد در حالی که مقابلش حدود ۲۰ تا ۳۰ متر فضای خالی بود و می‌توانست با ورود به محوطه تیم پرسپولیس، روی خط دفاعی حریف فشار ایجاد کند اما با یک توی سر توپ زدن، جلو نمی‌رفت.

تعویض‌های تیم استقلال را چطور دیدید؟

به نظرم امیر ارسلان مطهری لااقل باید یک نیمه یا حداقل ۳۰ دقیقه برای استقلال بازی می‌کرد. مطهری بازیکن مثمرثمری است. زمان ما احمد مومن زاده شبیه مطهری بود. یعنی وقتی در میدان حاضر می‌شد دفاع حریف را اذیت می‌کرد و با تغییر جا بین مدافعان برای بقیه موقعیت می‌ساخت.

چرا مطهری زودتر به میدان نرفت؟

این را باید کمکهای مجیدی به او یادآوری می‌کردند. به هر حال کمک مربی اسمش رویش است. یعنی کمکِ مربی. به هر حال سرمربی وسط بازی افکارش مشغول بازی است و شاید متوجه گذر زمان یا تعویض غلط و بدموقع نشود. کمک مربی باید به فرهاد مجیدی یادآوری کند.

مهاجمان استقلال چرا در امر گلزنی تا این حد ناتوانند؟

ژستد بازیکن سرزنی است. روی ضربه سری هم که به هوا برخاست و سرش را زیر توپ زد شاید در زمان بندی دچار اشتباه شد ولی من معتقدم ایراد کار از ارسال‌های کم استقلال روی محوطه جریمه بود. استقلال باید از کناره‌ها توپ را بین دروازه‌بان و مدافع می‌انداخت که این کار خیلی کم انجام شد. به نظرم ژستد تقصیری نداشت. اتفاقاً بد هم کار نمیکرد.

می‌دانید برای این دو مهاجم ۲۲ میلیارد هزینه شده است؟

به نظر من اگر این ۲۲ میلیارد را وسط محوطه جریمه میگذاشتند استقلال تا الان بیشتر به حریفانش گل می‌زد. چون مدافعان تیم مقابل حواسشان پرت پول می‌شد و راحت گل می‌زدیم. ولی جدا از این صحبت‌ها استقلال باید در پست مهاجم فکری بکند. الان ۵ بازی است که استقلال برد نیاورده و هواداران ناراضی هستند. ادامه این مساوی‌ها به تیم لطمه می‌زند و استقلال را از کورس عقب می‌اندازد.

بازی با پیکان را چطور پیش بینی میکنید؟

مسابقه آسانی نیست. ولی امیدوارم نوار تساوی‌های استقلال از همین بازی پاره شود و استقلال با این دو امتیاز اختلافی که تا صدر جدول دارد دوباره جایگاهش را بهبود ببخشد

مطالب مرتبط:
کد امنیتی رفرش

جستجو

گالری تصاویر

لینک های سریع

سایت خبری استقلال ایرانم