جدیترین خبرها

جدیدترین مطالب

آگهی

عنوان عکس
صفحه اصلی   اجرای قانون به آقایان فشار آورده است/ عادت داشتند بازیکن جعلی بیاورند و کسی حرفی نزند

اجرای قانون به آقایان فشار آورده است/ عادت داشتند بازیکن جعلی بیاورند و کسی حرفی نزند

  • 16:18
  • کد خبر :1202

چرا  اجرای قانون به آقایان فشار آورده است/

اگر برای آنها همین قصیه بود آیا باز هم  اعتراض میکردند

عادت داشتند بازیکن جعلی بیاورند و کسی حرفی نزند/ دوران دور زدن قانون به ‏سر رسید

توضیحات بیشتر در ادامه

آرش برهانی بازیکن اسبق استقلال و مربی امید استقلال گفت: برخلاف آنچه همه می گویند بازی استقلال مقابل نود ارومیه بسیار خطرناک است و امیدوارم استقلال بتواند به سلامتی از این مرحله از جام حذفی عبور کند.

 

محمدرضا مدنی؛ دیدار تیم‌های استقلال و نود ارومیه در مرحله یک شانزدهم نهایی جام حذفی، اولین دیدار شاگردان فرهاد مجیدی در فصل جدید این رقابت‌ها به شمار می‌رود.

آرش برهانی مهاجم و آقای گل اسبق تیم استقلال ، درباره ورود استقلال به جام حذفی و دیدار با تیم دسته دومی‌ارومیه ای، همچنین اتفاقات مربوط به تغییر نتیجه بازی با گل‌گهر و البته روند کلی استقلال در فصل جاری و البته مشکلات گلزنی این تیم اظهاراتی را مطرح کرد.

خیلی‌ها معتقدند استقلال بدون مشکل و به راحتی نود ارومیه را شکست می‌دهد؟

اتفاقاً برعکس، معتقدم استقلال مقابل این حریف به مشکل می‌خورد. چون اعتقاد دارم هر تیمی‌که مقابل استقلال بازی می‌کند انگیزه دارد و تلاش بیشتری می‌کند و اتفاقاً چنین مسابقه ای را برای استقلال یک روز خطرناک می‌دانم و امیدوارم استقلال به سلامتی از این مرحله جام حذفی عبور کند چون در رقابت‌های جام حذفی فرصتی برای جبران وجود ندارد و مثل لیگ نیست. گرچه استقلال از نظر فنی مقابل حریفش و یک سر و گردن بالاتر است ولی وقتی بحث انگیزشی به میان می‌آید هر اتفاقی ممکن است. امیدوارم بازیکنان استقلال بدون دست‎کم گرفتن این تیم، با انرژی کامل به میدان بروند تا خدای نکرده مقابل این حریف چغر و بد بدن ارومیه ای به مشکل نخورند.

در جریان اتفاقات مربوط به تغییر نتیجه بازی استقلال مقابل گل گهر هستید و اینکه پرسپولیسی‌ها انتقاد می‌کنند و معتقدند عدالت این نیست که بازی استقلال سه بر صفر شود؟

باید بگویم اگر قرار بر اجرای عدالت بود باید خیلی قبل تر و زودتر از اینها در خیلی پرونده‌های دیگر اتفاق می‌افتاد. نمی‌خواهم اسم تیم خاصی را ببرم ولی همه اهالی فوتبال به یاد دارند که چه تیمی‌با جعل اسناد، یک بازیکن غیرقانونی را در تیمش بازی داد. اگر آن روزها قانون به شکل امروز اعمال می‌شد خیلی پیش از اینها استقلال باید به حقش می‌رسید. متاسفانه در پنج، شش سال گذشته شرایطی وجود داشت که عده‌ای به خودشان این اجازه را می‌دادند تا قانون را به راحتی دور بزنند. حتی خیلی وقت‌ها خودشان هم می‌دانستند که دروغ می‌گویند ولی به هر حال آنطور که هواداران و مسئولان استقلال انتظار داشتند کسی از حق واقعی استقلال و دیگر تیم‌ها دفاع نکرد.

بیشتر در این باره توضیح می‌دهید؟

آنهایی که مخاطب این حرفها هستند خودشان متوجه می‌شوند. حساب دو دوتا چهارتاست. قانون، استقلال یا پرسپولیس را نمی‌شناسد. قانون می‌گوید همه باید در یک چارچوب مشخص رفتار کنند و هر کس تخلف کند باید تنبیه شود. ظاهراً در این پنج سال گذشته چون با برخی از تخلفات برخورد جدی نشده و کسی دنبال بررسی دقیق پرونده بازیکنان نرفته عده‌ای بدعادت شده اند و تصور می‌کنند قانون همان چیزی است که دوستانشان می‌گویند. به همین خاطر است که به عده ای فشار آمده و این شرایط را نمی‌توانند تحمل کنند. کاملا به یاد دارم در یک پرونده مشابه حتی خود مسئولان باشگاه هم اعتراف کردند که در اسناد مربوط به فلان بازیکن جعل کرده اند ولی به خاطر حمایت‌هایی که وجود داشت کسی کاری به کارشان نداشت و همیشه فکر می‌کنند وضعیت باید به آن شکل باشد.

انتظار صدور چنین رأیی را از کمیته انضباطی داشتید؟

جا دارد از آقایان آجرلو و دکتر سمیعی تشکر کنم که علاوه بر مسائل دیگر مربوط به باشگاه، در این یک مورد خاص از حق استقلال دفاع کردند. در سال‌های گذشته بارها حق استقلال در مواردی مشابه تضییع شد چون زور مسئولان وقت باشگاه به آنهایی که در راس کار بودند نمی‌رسید. بنده نه آقای سمیعی را دیده ام و نه ایشان را می‌شناسم ولی انصافاً نشان داد با دانش بالا و اشراف کامل بر تمام زوایای مسائل حقوقی چطور حق استقلال را گرفت. گرچه حالا عده‌ای مدعی شده اند که این اتفاقات ناشی از اقدامات آنها بوده ولی همه می‌دانند عامل اصلی چه کسی بود.

شما خودتان کرمانی هستید. کسر امتیاز از تیم سیرجانی برای خود شما که اهل این استان هستید حس بدی نداشت؟

واقعا متأسفم تیم استانم اسیر دلال بازی عده ای از خدا بی خبر شد. من احترام و ارادت خاصی نسبت به آقای قلعه‌نویی دارم. امیرخان بی‌شک بهترین و پرافتخارترین مربی لیگ برتر بوده که در حق خود من لطف زیادی داشته ولی قطعا می‌دانم که این حق سرمربی گل گهر نبود، این حق مردم سیرجان نبود. شنیدم باشگاه گل گهر ۷۰۰ میلیون تومان جریمه شده و قطعاً همین مقدار و یا بیشتر بابت جذب بازیکن گابنی ضرر کرده است. ای کاش این یک و نیم میلیارد تومان هزینه بچه‌های عاشق فوتبال سیرجان میشد تا لااقل در آینده چندین فوتبالیست از استان کرمان و این شهر به سطح اول فوتبال معرفی می‌شدند. باز هم می‌گویم به خاطر این اتفاق برای امیر خان و تیم گل گهر خیلی ناراحتم. از وقتی امیر خان تیم سیرجان را در دست گرفته زحمات زیادی برای این تیم کشیده و از یک باشگاه معمولی یک باشگاه قابل احترام و بزرگ ساخته است. امیدوارم در ادامه مسابقات گل گهر با تکیه بر بازیکنان خوبی که دارد بتواند این امتیازات را جبران کند. هرچند که کار سختی است.

وضعیت استقلال در لیگ برتر را چطور ارزیابی می‌کنید؟

استقلال به لحاظ ساختار دفاعی شرایط خیلی خوبی دارد که خیلی‌ها آن را تحسین کردند اما باید بگویم این تنها مربوط به مدافعان تیم استقلال نمی‌شود. چون ساختار دفاعی یک تیم از نفرات خط حمله شروع می‌شود.

بیشتر در این باره توضیح می‌دهید؟

وقتی که یک تیم خوب دفاع می‌کند، کم گل می‌خورد و نمی‌بازد یعنی همه بازیکنانش شیوه دفاعی را به خوبی بلد هستند و در قالب کار تیمی‌در بحث دفاع مشارکت دارند. قطعاً این وضعیت با تلاش کادر فنی و دانش مربیان استقلال اتفاق افتاده. معمولاً تیم‌ها زمانی گل می‌خورند که یک اشتباه فردی داشته باشند. ولی وقتی تیمی‌در ۱۰ بازی ۲ گل می‌خورد یعنی علاوه بر مدافعانش سایر بازیکنان هم اشتباه فردی خاصی نداشته اند.

شرایط استقلال در فاز تهاجمی‌باعث شده در این مدت انتقاداتی نسبت به تعداد کم گل‌های زده این تیم شود. چرا استقلال در کارهای تهاجمی‌ضعیف است؟

گاهی در همه تیم‌ها پیش می‌آید که در مقطعی مهاجمانش گل نمی‌زنند. موقعیت ساخته می‌شود، توپ ارسال میشود و شوت زده میشود ولی توپ وارد دروازه نمی‌شود. در چنین شرایطی معمولاً با ضربات ایستگاهی، پنالتی و یا مدافعان گل می‌زنند. همین که استقلال روند رو به جلوی خودش را حفظ کرده باعث می‌شود که مهاجمانش کم کم شانس گلزنی شان را دوباره به دست بیاورند. افت مقطعی برای مهاجمان در همه تیم‌ها اتفاق می‌افتد. ولی من حتم دارم و خوشبینم که خط حمله استقلال به زودی روی غلتک می‌افتد.

انتقاداتی هم نسبت به ژستد مطرح است و خیلی‌ها انتظار دارند این بازیکن خارجی برای استقلال گل بزند. گرچه در این مدت دو پاس گل داده است. نظر شما چیست؟

دیدم که در فضای مجازی انتقاداتی به ژستد می‌شود. من اعتقاد دارم او بازیکنان باکیفیتی است و گرچه هنوز گل نزده و دو پاس گل داده ولی من می‌گویم حتی اگر پاس گل هم ندهد در قالب تیمی‌خوب کار می‌کند. خوب و درست می‌دود، درست فضاسازی می‌کند و کیفیت فوتبالش نشان می‌دهد با خروج از شرایط روحی که دچارش شده به زودی مشکل گلزنی استقلال را یک تنه حل می‌کند.

از آکادمی‌باشگاه استقلال چه خبر؟

آکادمی‌باشگاه استقلال از ارکان اصلی و مهم این باشگاه به شمار می‌رود، اما متاسفانه امسال کارش را تاحدی دیر شروع کرد و خیلی از بازیکنان قبلی استقلال را از دست دادیم. اما کم‌کم شکل آکادمی‌به وضعیت قبل برمی‌گردد و دوباره به روزهای اوجش باز خواهد گشت.

مطالب مرتبط:
کد امنیتی رفرش

جستجو

گالری تصاویر

لینک های سریع

سایت خبری استقلال ایرانم