جدیترین خبرها

جدیدترین مطالب

آگهی

عنوان عکس
صفحه اصلی   آخرین خبرهای لیگ قهرمانان آسیا /باشگاه‌های ایرانی‌ فصل آینده به آسیا بر می‌گردند

آخرین خبرهای لیگ قهرمانان آسیا /باشگاه‌های ایرانی‌ فصل آینده به آسیا بر می‌گردند

  • 20:02
  • کد خبر :1252

در صورت فراهم کردن خواسته‌های AFC؛

باشگاه‌های ایرانی‌ فصل آینده به آسیا بر می‌گردند

اخبار لیگ قهرمانان آسیا هرچند باشگاه‌های ایرانی از حضور در فصل جدید لیگ قهرمانان آسیا محروم شده‌اند، اما بر خلاف اخبار مطرح شده محرومیت دو ساله در کار نیست. در صورتی که آنها ایرادات خود را برطرف کنند فصل آینده به مهم‌ترین و معتبرترین مسابقات باشگاهی قاره کهن باز خواهند گشت.

به گزارش ایرنا، خط قرمز AFC بر روی نام باشگاه‌های ایرانی و کنار گذاشتن سرخآبی‌ها و همچنین گل‌گهر از لیگ قهرمانان آسیا اتفاق تلخ و غیر قابل باوری را برای فوتبال ایران رقم زد. البته این مهم با واکنش‌های متفاوتی روبرو شده است.

بحث صدور مجوز حرفه‌ای باشگاه‌های ایران به خصوص دو تیم پر طرفدار استقلال و پرسپولیس به موضوع مورد بحث فوتبال ایران در ماه‌های اخیر تبدیل شده است. یک ماه پیش اعضای کمیته مجوز حرفه‌ای در ایران، در حرکتی خودجوش اعلام کردند که مجوز پرسپولیس و استقلال تنها سه ماه اعتبار دارد که البته قابل پیش بینی بود این فرصت باعث نگه داشتن نمایندگان پر طرفدار ایران در لیگ قهرمانان آسیا نخواهد شد.

کنفدراسیون فوتبال آسیا کمیته‌ای را در ایران مشخص کرده تا مدارک تیم‌های شرکت کننده در لیگ قهرمانان آسیا را مورد بررسی قرار دهد و ای اف سی گزارشات را بر اساس نظرات کمیته بدوی؛ تایید، رد یا اصلاح می‌کند. AFC سامانه‌ای دارد که زیر نظر کنفدراسیون فوتبال آسیا است و در آن آیتم‌هایی را مشخص و مقررات و ضوابطی را اعلام کرده که بر اساس آن باشگاه‌های درخواست کننده مجوز که می‌خواهند در آسیا باشند باید اطلاعات و فایل‌های خودشان را در سامانه را بارگذاری کنند و این مدارک بعد از آن توسط هیات‌های بدوی رسیدگی می‌شود.

مردودی در اسناد حقوقی

اسناد حقوقی باشگاه برای کنفدراسیون فوتبال آسیا از عمده‌ترین و مهم‌ترین مدارک محسوب می‌شود و می‌توان گفت ای اف سی با هیچ کشور و باشگاهی در راستای این قانون شوخی ندارد.

مدارکی که مدیران سپولیس استقلال در سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا بارگذاری کرده‌ بودند مورد بررسی قرار گرفت و با آیین نامه و دستور العمل‌ها مطابقت داده شد. نتیجه این شده که در حوزه حقوقی دو باشگاه مردود اعلام شدند چرا که سهامدار عمده آنها دولت بود.

یکی از موارد اصلی و مورد تاکید کنفدراسیون فوتبال آسیا این است که دولت‌ها نباید تیم‌داری کند و دیگر اینکه سهامدار عمده دو باشگاه نباید یکی باشد. این یک ایراد اساسی و بزرگ است و با توجه به اینکه مسوولان دو باشگاه پرطرفدار، اطلاعات و مدارک را خودشان بارگذاری کرده‌اند قابل کتمان نیست.

مصاحبه‌های بد موقع

کنفدراسیون فوتبال آسیا حساسیت ویژه‌ای روی تسویه حساب‌های مالی دارد. هرکسی که می‌خواهد مجوز حرفه‌ای بگیرد یک سری الزامات دارد و اگر نداشته باشد مجوز نمی‌گیرد. در مورد مسائل مالی نیز AFC بسیار حساس است و آنها نباید بدهی داشته باشند.

بازگشت به آسیا با یک سال تاخیر

مصاحبه مدیران استقلال و پرسپولیس یکی از بهانه‌های اصلی برای حذف این تیم از لیگ قهرمانان آسیا محسوب می‌شود، وقتی آنها در تلویزیون از بدهی‌ها و مشکلات مالی حرف می‌زنند یک سند دقیق و قابل استناد است.

کنفدراسیون فوتبال آسیا سه سال پیش برای ایران جریمه ۱۲۰ هزار دلاری در نظر گرفت و با توجه به اتفاقات اخیر جریمه ای در حدود ۲۵۰ هزار دلاری برای فوتبال ایران پیش بینی می‌شود و جریمه ۱۲۰ هزار دلاری نیز به آن اضافه خواهد شد.

شنیده می‌شد احتمال محرومیت از مسابقات فصل آینده نیز وجود دارد اما این اتفاق رخ نخواهد داد چرا که کنفدراسیون فوتبال آسیا ایراداتی را گرفته که باید برطرف شود. در این باره می‌توان مثالی زد، وقتی تیم‌ها به خاطر بدهی پنجره‌ نقل و انتقالی‌شان بسته می‌شود در صورتی که بدهی خود را پرداخت کنند پنجره‌شان باز می‌شود و حالا با رفع ایرادات نمایندگان ایران مجوز حضور دوباره در مسابقات فصل آینده لیگ قهرمانان آسیا را پیدا می‌کنند.

کد امنیتی رفرش

جستجو

گالری تصاویر

لینک های سریع

سایت خبری استقلال ایرانم