جدیترین خبرها

جدیدترین مطالب

آگهی

عنوان عکس
صفحه اصلی   آقایان مغرض! هوادار با همین استقلال کِیف می‌کند

آقایان مغرض! هوادار با همین استقلال کِیف می‌کند

  • 6:20
  • کد خبر :1258

آقای اسکوچیچ؛ دفاع تیم ملی را آبی کن!/ استقلال قهرمان زودهنگام لیگ می‌شود/ دست مجیدی نسبت به گل محمدی و نویدکیا بسته‌تر بود

بازیکن اسبق استقلال گفت: وقت آن رسیده که سرمربی تیم ملی نگرانی‌هایش بابت فشار اذهان عمومی را کنار گذاشته و با نگاهی به جدول رده بندی دفاع تیم ملی را استقلالی کند.

برد قاطعانه استقلال در پایان دور رفت لیگ برتر و ادامه صدرنشینی این تیم موجب شد برخی از پیشکسوتان استقلال درباره دعوت بازیکنان این تیم به اردوی تیم ملی از اسکوچیچ توقع بیشتری داشته باشند.

میثم منیعی مدیر کمپ زنده یاد ناصر حجازی در گفت‌وگو با خبر ورزشی، پیرامون صدرنشینی استقلال در پایان دور رفت، نقاط ضعف و قوت این تیم همچنین دعوت بازیکنان استقلال به اردوی تیم ملی اظهاراتی را مطرح کرد.

شرایط استقلال در نیم فصل اول را چطور ارزیابی کردید؟

فرهاد مجیدی برای رسیدن به این قهرمانی استراتژی مشخصی داشت. او حساب همه چیز را کرده بود تا سیستم دفاعی موردنظرش را در تیم جا بیندازد. استقلال با شکستن همه رکوردها توانست در نیم‌فصل به آنچه لیاقت داشت دست پیدا کند. گل خورده کم، بیشترین گل زده و صدرنشینی. به نظرم استقلال در شرایطی توانست در صدر جدول دور رفت قرار بگیرد که نیمکتش نسبت به تیم‌های سپاهان و پرسپولیس ضعیف تر هم بود. در واقع اینطور بگویم که دست مربیان سپاهان و پرسپولیس نسبت به فرهاد بازتر بود ولی تدبیر درست کادر فنی استقلال این وضعیت را برای این تیم مشکل ساز نکرد.

فکر می‌کنید این تیم در نیم فصل دوم بتواند قهرمان شود؟

با شناختی که از فرهاد مجیدی دارم و با در نظر گرفتن توانایی‌های این تیم و نفراتش و از آنجا که می‌دانم قرار است دو ، سه بازیکن به این تیم اضافه شود، استقلال در دور برگشت حتی می‌تواند زودتر از پایان فصل قهرمان زودهنگام لیگ شود.

نقطه قوت استقلال در نیم فصل اول چه بود؟

قطعاً در بخش دفاع تیمی، استقلال بهترین تیم دور رفت بود. هرگز نباخت و تنها ۵ گل خورد.

نقطه ضعف این تیم را در کجا دیدید؟

به نظر من در بحث انتقال توپ از دفاع به حمله یک مقدار نیاز به ترمیم داریم. قطعاً با نفراتی که در نیم فصل به استقلال اضافه میشوند این تیم هم زیبا بازی خواهد کرد و هم نتایج دور رفت را تکرار می‌کند.

به نظر شما بازی زیبا اهمیت دارد یا نتیجه گیری؟

قطعاً نتیجه‌گیری. گرچه یک عده در این مدت می‌گفتند استقلال زیبا بازی نمی‌کند ولی وقتی می‌بینیم طرفداران استقلال با نتایج تیم کِیف می‌کنند مشخص می‌شود عده‌ای مغرضانه حرف می‌زنند. وقتی به هوادار بگویید دوست دارید تیمتان ببازد ولی زیبا بازی کند هیچ کس این را قبول نمی‌کند.

به نظر شما در لیست جدید تیم ملی چند استقلالی به اردو دعوت می‌شوند؟

باید بگویم وزن مربی تیم ملی ما نسبت به اسامی‌بازیکنان تیم ملی کمتر است. وزن او به اندازه بازیکنانی که به تیم ملی دعوت می‌شوند نیست. برای همین فشار زیادی روی اسکوچیچ است. نمی‌تواند نظم و دیسیپلین بالایی در تیمش ایجاد کند، برای همین سعی می‌کند بازیکنان را مطابق اذهان عمومی‌و آنچه احتمال نتیجه گیری اش را بیشتر می‌کند به اردو بیاورد.

کدام بازیکنان استقلال لیاقت پوشیدن پیراهن تیم ملی را دارند؟

قطعاً همه ارکان دفاعی استقلال این شخصیت را دارند که برای تیم ملی ایران بازی کنند. نمی‌خواهم از کسی اسم ببرم ولی با توجه به ساختار دفاعی خوب استقلال مثل آن زمان که مربی تیم ملی در مقطعی مدافعان تیم ملی را از پرسپولیس دعوت می‌کرد حالا هم وقتش است که دفاع تیم‌ملی آبی شود. ولی همانطور که گفتم وزن پایین اسکوچیچ درقبال نام تیم ملی ایران او را در اتخاذ چنین تصمیماتی مردد می‌کند.

بازی بعدی استقلال مقابل پیکان در جام حذفی را چطور پیش بینی میکنید؟

استقلال در هفته نهم این تیم را سه بر صفر شکست داد ولی شرایط جام‌حذفی با لیگ، زمین تا آسمان فرق می‌کند. قطعاً تیم فرهاد با یک ریکاوری ذهنی خوب می‌تواند به دور بعد راه پیدا کند. پیکان یکی از تیم‌های کم نوسان نیم فصل اول بود باید مراقب باشیم

مطالب مرتبط:
کد امنیتی رفرش

جستجو

گالری تصاویر

لینک های سریع

سایت خبری استقلال ایرانم