جدیترین خبرها

جدیدترین مطالب

آگهی

عنوان عکس
صفحه اصلی   نشست خبری مربیان استقلال و هوادار پیشاز لازی هفته شانزدهم فصل 1400 1401

نشست خبری مربیان استقلال و هوادار پیشاز لازی هفته شانزدهم فصل 1400 1401

  • 19:24
  • کد خبر :1298

سرمربی تیم فوتبال استقلال گفت: تمریناتمان را از شنبه گذشته شروع کردیم و بازیکنان با انگیزه در تمرینات شرکت کردند و تا حدودی نگرانی ما را برطرف کردند.

فرهاد مجیدی در نشست خبری پیش از دیدار تیمش مقابل هوادار اظهار داشت:

با توجه به اتفاقی که

برای تیم ما افتاد و در 6 بازی آخر فصل‌مان 5 برد و یک تساوی داشتیم، روند خوبی داشتیم اما متاسفانه تعداد زیادی از بازیکنان ما کرونا گرفتند و بعضی از بازیکنان حدود 2 هفته تمرین نکردند و از این بابت نگران بودیم. تمرینات‌مان را از شنبه گذشته شروع کردیم و بازیکنان با انگیزه در تمرینات شرکت کردند و تا حدودی نگرانی ما را برطرف کردند. تیم هوادار هم تیم بسیار خوبی است که تازه به لیگ برتر آمدند و بازیکنان با انگیزه‌ای دارند و فکر می‌کنم بازی سختی فردا داریم.

وی در خصوص بازیکنانی که فردا در اختیار ندارد، گفت: آزادی، رابط و مرادی از جمع ما جدا شدند. یامگا 4 اخطاره است و نمی‌تواند بازی کند اما سایر بازیکنان را در اختیار داریم.

وی در پاسخ به این سوال که با توجه به اتفاقاتی که برای استقلال افتاد بازیکنان این تیم در بازی فردا انگیزه لازم را دارند؟ خاطرنشان کرد: اجازه بدهید فردا بعد از بازی در این خصوص مفصل صحبت می‌کنم.

سرمربی تیم فوتبال استقلال در پاسخ به این سوال که ایا از روند نقل و انتقال نیم‌فصل راضی است؟ گفت: من لیستی که مدنظرم بودم را به باشگاه ارائه دادم و امیدوارم که این اتفاق بیفتد اما تا حالا که بازیکنی به جمع ما اضافه نشده و باشگاه در تلاش است تا بازیکنان مدنظر ما را جذب کند.

مجیدی در خصوص وضعیت صالح حردانی گفت: ما لیست‌مان را به باشگاه دادیم و بقیه کارها را باید باشگاه انجام دهد. صالح از بازیکنان بسیار خوب است و من خودم او را به تیم امید دعوت کردم. اگر قسمت نشد به استقلال بیاید، باید با تمام توانش در فولاد بازی کند. این بازیکن یکی از بازیکنان آینده‌دار فوتبال کشورمان است و فکر می‌کنم با توجه پتانسیلی که دارد، یکی از بازیکنان فیکس اسکوچیچ در جام جهانی باشد.

وی در پاسخ به این سوال که رأی کمیته استیناف می‌تواند به آینده استقلال کمک کند، گفت: ببینید 2 امتیاز نه تیمی را قهرمان می‌کند و نه شانس قهرمانی را از تیمی می‌گیرد. من نمی‌خواهم در این مسائل ورود کنم اما یک چیز کلی درباره خودم می‌گویم، نمی‌دانم چند سال مربیگری خواهم کرد و الان ابتدای مربیگری‌ام است و خیلی چیزها را باید یاد بگیرم. باید مطالعه کنم و خیلی تلاش کنم. ترجیح می‌دهم وقتی در یک برنامه تلویزیونی شرکت می‌کنم و قهرمانی‌هایم را نشان می‌دهند، یک قهرمانی داشته باشم اما پاک باشد.

سرمربی تیم فوتبال استقلال در خصوص غیبت تماشاگران عنوان کرد: من چندین بار گفته‌ام که باشگاه‌های بزرگ مثل سپاهان، استقلال و پرسپولیس یک امتیازشان تماشاگران هستند و من از زمانی که سرمربی استقلال بودم، این امتیاز را نداشتم. بازیکن ما وقتی تماشاگر را در استادیوم ببیند، هم انگیزه‌اش بیشتر می‌شود و هم تلاش بیشتری انجام می‌دهد. مسئولان باید یک شرایطی را به وجود بیاورند که تماشاگران به ورزشگاه بیایند و امیدوارم این اتفاق زودتر بیفتد.

مجیدی در خصوص زمان حضور گابریله پین گفت: او امشب به ایران می‌آید.

وی درباره بازی در ورزشگاه انقلاب کرج مقابل هوادار تصریح کرد: ما 15 بازی و 15 فینال داریم. خوشبختانه 10 بازی در تهران داریم و تمام بازی‌ها را محکم می‌گیریم و هیچ تیمی را دست کم نمی‌گیریم. مقابل هوادار هم باید تلاش بیشتری انجام دهیم تا 3 امتیاز را کسب کنیم و با توجه به مربی خوبی که دارند، بازی سختی خواهیم داشتم.

سرمربی تیم فوتبال استقلال در خصوص زمین تمرین خاطرنشان کرد: متاسفانه زمین تمرین خوب نداریم اما مدیران باشگاه در تلاش هستند. قبلا هم گفته‌ام جای تعجب است که تیم‌های شهرستانی در تهران زمین چمن مخمل دارند اما تیم‌های بزرگ تهرانی در تهران زمین چمن ندارند. مقصر این کار را من نمی‌دانم و ما باید از تیم‌های شهرستانی در تهران التماس کنیم که یک روز زمین‌ تمرین‌شان را به ما قرض بدهند. متاسفانه زمین تمرین ما اصلا خوب نیست و از بازیکنانم ممنونم که با تمام مشکلات همکاری می‌کنند.

مجیدی در خصوص لیست تیم ملی گفت: ما فردا بازی داریم و نمی‌خواهم صحبتی انجام بدهم که تمرکز بازیکنانم به هم بخورد، ان‌شاءالله بعد از بازی صحبت می‌کنم.

بیشتر بخوانید

⏬نشست خبری رضا عنایتی 

رضا عنایتی، سرمربی هوادار در نشست خبری پیش از دیدار معوقه هوادار و استقلال گفت:

ما مقابل تیمی بازی داریم که با توجه به آمار به حق بهترین تیم بوده و فوق العاده در فاز دفاع و حمله و کارهای تیمی قوی است. تبریک می‌گویم به دوست خوبم آقای فرهاد مجیدی. ما طی هفته گذشته که آن اتفاقات افتاد مقداری برنامه‌هایمان به هم ریخت و مجبور شدیم سه چهار روز تیم را تعطیل کنیم و از روز یک‌شنبه تمرینات‌مان را شروع کردیم و برای بازی مقابل استقلال که شخصیت و وجهه خوبی دارد آماده شدیم. می‌دانیم کار بسیار سختی داریم. نقاط ضعف و قوت این تیم را به بچه‌ها گوشزد کرده‌ایم و امیدواریم بازی خوبی انجام دهیم. خیلی مصمم هستیم که در نیم فصل دوم شرایط را بهتر کنیم چرا که در نیم فصل اول امتیازات مفتی از دست دادیم. با انگیزه‌ای که در بچه‌ها دیدم، مطمئنم عزم‌شان را جزم کرده‌اند که کارهای بزرگی در نیم فصل دوم انجام دهند و استارت آن از فردا خواهد بود. با تمام وجود کار می‌کنیم تا نتایج خوبی بگیریم و در پایان فصل رده خوبی داشته باشیم.

او در خصوص خریدهای جدیدشان گفت: بازیکنانی که جذب کردیم به بازی فردا می‌رسند. ما آقای بابک مرادی و بابا محمدی را جذب کردیم و انشاالله در روزهای آینده دو، سه بازیکن دیگر به ما اضافه می‌شوند تا ترکیب‌مان کامل‌تر شود. بازیکنانی هم داشتیم که از لحاظ فنی فوق‌العاده خوب بودند اما چون در تفکرات تیمی ما نبودند جدا شدند و برای آنها آرزوی موفقیت دارم. مطمئن باشند کارشان را دنبال می‌کنم و دلم با آنهاست ولی دنیای حرفه‌ای است و امیدوارم در ادامه مسیر موفق باشند. اگر صلاح باشد بازیکنان جدید را بازی می‌دهم و اگر نه برای بازی‌های بعدی آماده می‌شوند.

عنایتی در خصوص تعداد زیاد استقلالی‌های سابق تیم‌شان گفت: طبیعی است که این اتفاق به حساسیت‌های بازی اضافه کند. بازیکنانی که از تیم‌های قبل‌شان جدا می‌شوند انگیزه‌های خاصی دارند ولی این انگیزه اگر کنترل شده نباشد می‌تواند جواب عکس دهد. ما کامل با بچه‌ها صحبت کرده‌ایم. ما بحث استقلال یا تیم‌های دیگر نداشتیم بلکه بازیکنانی گرفتیم که برای ما کارایی داشته باشند. شاید اگر بازیکنی از پرسپولیس هم می‌توانستیم برای جذبش برنامه ریزی کنیم، این کار را انجام می‌دادیم. دنیای حرفه‌ای این مسائل را نمی‌شناسد ولی بیس تیم ما بازیکنانی هستند که قبلا در استقلال بازی کرده‌اند و ما توقع داریم که تمام تفکرشان را روی کار تیمی بگذارند تا ما بتوانیم در نیم فصل دوم شرایط خوبی را تجربه کنیم.

سرمربی هوادار ادامه داد: استقلال خیلی از رکوردها را در نیم فصل اول جا به جا کرد. کار تیمی دفاعی آنها خیلی خوب است و باخت نداشتن آنها کار ما را سخت می‌کند. بازی فوق العاده سختی است ولی انگیزه بالایی داریم. انشاالله در پایان بازی نتایج خوبی بگیریم. 

او در خصوص هجمه‌ای که به مربیان در تقابل با تیم‌های سابق‌شان وارد می‌شود گفت: ما آمادگی همه چیز را داریم و فضای مجازی بستری را برای یک سری آدم فراهم کرده، آدم‌هایی که فکر نمی‌کنند زیاد حرف می‌زنند! ما اگر به این موضوع اهمیت دهیم باید کارمان را تعطیل کنیم. همه مربیان لیگ ما آبروی‌شان مهم است و نسبت به کارشان شرف دارند. همه با تمام توان برای تیم‌شان کار می‌کنند. 

عنایتی در خصوص پیشنهادی که به علی کریمی برای بازی در تیمش داده بود گفت: باید یک تشکر از علی کریمی کنم که در ویدئویی که دیدم در یازده نفر اسم من را آورد و این بزرگی این مرد را می‌رساند. او انقدر تواضع داشت که خودش را در آن تیم نگذاشت. من سیستم بدنی او را که دیدم خیلی خوشم آمد و الان هم فوق العاده آماده است و من شوخی نکردم و جدی می‌گویم که اگر علی کریمی قصد بازی کردن داشته باشد، من یک جای خالی برای علی آقا گذاشتم و اگر افتخار دهد در خدمتش هستیم.

مطالب مرتبط:
کد امنیتی رفرش

جستجو

گالری تصاویر

لینک های سریع

سایت خبری استقلال ایرانم