جدیترین خبرها

جدیدترین مطالب

آگهی

عنوان عکس
صفحه اصلی   آمانوف: آماده بازی در لیگ ایران هستم

آمانوف: آماده بازی در لیگ ایران هستم

  • 20:39
  • کد خبر :1305

عزیزبک آمانوف ستاره ازبک و جدید استقلال اولین مصاحبه خود را پیش از سفر به تهران و پیوستن به آبی‌های تهران انجام داد.

عزیزبک آمانوف - استقلال

عزیزبک آمانوف هافبک تیم ملی ازبکستان و عضو باشگاه لوکوموتیو امروز(یکشنبه) به تهران می‌آید تا اقدامات لازم برای امضای قرارداد با باشگاه استقلال را انجام دهد. در همین رابطه عزیزبک آمونوف ستاره جدید آبی‌ها در اولین مصاحبه‌اش با سایت «اسپورت» ازبکستان درباره چگونگی ملحق شدن به استقلال صحبت کرد. مصاحبه آمانوف را با رسانه ازبک را در زیر می‌توانید بخوانید:

عزیزبک عضویت در باشگاه استقلال را تبریک می‌گوییم. چگونه این انتقال رخ داد؟

زمانی که در دبی با تیم ملی تمرین می‌کردیم، از استقلال پیشنهاد دریافت کردیم. در واقع حتی قبل از آن نیز شایعاتی در مورد آن وجود داشت. بعدها که وارد دبی شدم، پیشنهاد صددرصدی از ایرانی‌ها دریافت کردم. شخص سرمربی باشگاه(فرهاد مجیدی) من را می‌خواست. در ابتدا فکر نمی‌کردم علاقه استقلال جدی باشد اما مربی علاقه زیادی به من داشت. پس از آن پیشنهاد را بررسی کردم و در نهایت به توافق رسیدیم.

 شما یک سال دیگر با لوکومتیو قرارداد داشتید. آیا استقلال شما را دائمی‌خریده یا قرضی به تیم ایرانی می‌روید؟

لوکوموتیو نیز با جدایی من موافقت کرد. نمی‌دانم بین آنها چه گذشت. دو باشگاه به توافق رسیدند.

قراردادت با استقلال چندساله است؟

 به مدت ۲.۵ سال.

معمولا عادت کرده‌ایم که قرارداد یک ساله یا یک ساله و نیمی باشد اما شما با یک قرارداد ۲.۵ ساله استقلال موافقت کردید. چرا؟

 باشگاه ایرانی به من پیشنهاد قرارداد ۲.۵ ساله داد و خواستار قرارداد برای این مدت شد. راستش من یک قرارداد ۱.۵ ساله می‌خواستم. با این حال استقلال خواهان قراردادی ۲.۵ ساله بود. سپس با هم مذاکره کردیم و در نهایت با پیشنهاد آنها موافقت کردم.

استقلال یکی از تیم‌های مطرح ایران است. مرحله جدیدی در فعالیت فوتبالی شما آغاز می‌شود. با توجه به این موضوع، آیا می‌توانید بگویید که آماده لژیونر شدن هستید؟

من برای چالش‌های جدید آماده هستم. می‌خواهم خودم را به عنوان یک لژیونر امتحان کنم. چه اتفاقی خواهد افتاد؟ با این حال، یک شخص هرگز نمی‌تواند صددرصد آماده باشد. در این صورت ما بر خدا توکل می‌کنیم. آنچه در آنجا اتفاق می‌افتد برای من یک رویا است اما تمام تلاشم را خواهم کرد.

خداحافظی با لوکوموتیو سخت بود؟

 از تیم خداحافظی کردیم چون مدت زیادی است که در لوکوموتیو بازی می‌کنم. این باشگاه بخشی از من شده است.برای لوکوموتیو بازی کردم و در این تیم پیشرفت کردم.

راستی زمانیکه پیشنهاد جدی از استقلال دریافت کردید در مورد این باشگاه ایرانی پرس و جو کردی؟

در مورد باشگاه استقلال پرسیدم. بازی‌هایشان را دیدم. در مسابقات لیگ برتر ایران همیشه قوی ترین بازیکنان برای این تیم بازی کرده اند. تا آخر می‌جنگند اما زمانی که پس از دیدن همه اینها با چشمان خودم تیم را در آینده ببینم، می‌توانم پاسخ روشنی به این سوال به شما بدهم. من هنوز نمی‌توانم تفاوتی را با آنچه در تلویزیون دیدم تشخیص دهم.

در تیم جدیدت فرصتی برای صحبت کردن با سرمربی تیم داشتی؟

 یک بار با مربی صحبت کردم. او به من گفت منتظرت هستم هر چه زودتر بیایی و باهم بیشتر صحبت کنیم. به زودی او را خواهم دید.

دوست دارم در مورد تیم ملی خودمان بپرسم. آیا دیدار در دبی بدون مشکل پیش رفت؟

 اردو به خوبی پیش رفت. همه بازیکنان زحمت کشیدند. بچه‌ها در این اردوی تمرینی به شرایط خوبی رسیدند. اکثر آنها برای رقابت‌ها آماده بودند. بازیکنان در اردوی امارات چند روزی را با هم سپری کردند و بیشتر با هم آشنا شدند.

زمانی که در دبی با تیم ملی تمرین می‌کردی، پیشنهاد «استقلال» حواس شما را پرت کرد؟

 مدیربرنامه من عمدتاً درگیر پیشنهاد بود. زمانی که آنجا بودیم، نماینده‌ام گاهی اطلاعاتی را در این زمینه به من می‌داد. این وظیفه من نیست که با باشگاه مذاکره کنم. در آن زمان تمرکزم روی تیم ملی بود.

هدف شما از حضور در باشگاه استقلال چیست؟

می‌خواهم در تیم جدیدم خوب بازی کنم و تاثیر مثبتی از خود به جای بگذارم. هدفم این است که ذهنیت خوبی از فوتبال ازبکستان در لیگ ایران به جای بگذارم. یک زمانی سرور جپاروف هم در آنجا بازی می‌کرد و نام خوبی برای خود دست و پا کرد.

اکنون برای حضور در مسابقات لیگ برتر ایران به قدرت بدنی بیشتری نیاز دارید ...

بله، من این را می‌دانم. باید خیلی خوب تمرین کنم و آماده بازی در لیگ ایران هستم.

مطالب مرتبط:
کد امنیتی رفرش

جستجو

گالری تصاویر

لینک های سریع

سایت خبری استقلال ایرانم