جدیترین خبرها

جدیدترین مطالب

آگهی

عنوان عکس
صفحه اصلی   رای عجیب و سنگین کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال برای ساپینتو و صحبتهای مسئولان باشگاه استقلال

رای عجیب و سنگین کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال برای ساپینتو و صحبتهای مسئولان باشگاه استقلال

  • 18:26
  • کد خبر :1835

 رسانه خبری استقلال ایرانم /  محرومیت ۴ جلسه ای سرمربی استقلال  که کمترین نقش در این حواشی را داشته است 

کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال:

🔹در خصوص تخلف سرمربی استقلال برای بکار بردن الفاظ توهین‌آمیز نسبت به جامعه فوتبال در مصاحبه بعد از بازی با تیم پیکان او جمعاً به ۴ جلسه محرومیت از همراهی تیم محکوم شد. 

🔹چنانچه نامبرده از طریق مجاری رسمی رسانه‌ای اقدام به عذرخواهی بابت مطالب خود نماید اجرای دو جلسه این محرومیت تا پایان فصل جاری به حالت تعلیق درخواهد آمد.

🔹او همچنین به پرداخت جریمه نقدی معادل ریالی ۱۰ درصد از اصل مبلغ قرارداد تنظیمی در فصل ۱۴۰۲ -۱۴۰۱ با استقلال ثبت شده در سازمان لیگ محکوم می‌شود.


نمایش کانون مربیان  برای نشان دادن مثلا اعتراضشان بیانیه کانون مربیان فوتبال ایران علیه سرمربی استقلال

بیانیه کانون مربیان فوتبال ایران علیه سرمربی استقلال

عکس/فتح الله زاده در کنار ساپینتو

اعتراض باشگاه استقلال به محرومیت ساپینتو

🔹پیرو حکم صادره از سوی کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال در خصوص ریکاردو ساپینتو، باشگاه استقلال مراتب رسمی اعتراض خود به این رای را ثبت کرده و این موضوع را در کمیته استیناف پیگیری خواهد کرد.

🔹باشگاه استقلال این موضوع را به طور جدی و از مجاری قانونی پیگیری خواهد کرد و بر اساس مدارک و فیلم‌های منتشر شده، معتقد است حق سرمربی استقلال تضییع شده و باشگاه، به طور قطع مدافع حقوق سرمربی خود در کمیته استیناف است.

در ادامه میخوانید 

 صحبت‌های سرپرست ،معاون حقوقی و عضو هیات مدیره  باشگاه استقلال 

 مشروح صحبت‌های بیژن طاهری سرپرست تیم فوتبال استقلال در برنامه ورزشگاه:

- دکتر فتح‌الله‌زاده بعد از اعلام حکم علیه ساپینتو، بلافاصله با ارکان قضایی فدراسیون فوتبال و آقای تاج تماس گرفتند و قرار است یکشنبه با آقای تاج دیدار کنند و از حق و حقوق ضایع شده آقای ساپینتو و استقلال دفاع کنند.

- مربی ما را در کرمان زدند و اخراجش کردند. چطور او محروم شده است؟ او از سوی مربی مس مورد حمله قرار گرفت و در هنگام خروج از زمین هم به او حمله شد. 

- در بازی با پیکان، ساپینتو هیچ نقشی در درگیری‌ها نداشت. آقای حسینی الفاظی را به کار برد که من نمی‌توانم تکرارش کنم. آن الفاظ منجر به واکنش ساپینتو در کنفرانس خبری شد.

- بازی ناظر و داور چهارم دارد و ما نمی‌توانیم به کنار زمین برویم و حکمی صادر کنیم. ما سه بازی را باخته‌ایم و بدون تنشی ورزشگاه را ترک کرده‌ایم. مربی باخته که بیشتر ناراحت است ولی چرا آن موقع اتفاقی نیافتاده است؟

- فرهنگ‌ها با هم متفاوت است. در برخی فرهنگ‌ها برخی عبارات توهین نیست. طبیعی است تطبیق پیدا کردن با فرهنگ جدید ظرف شش ماه اتفاق نمی‌افتد. ساپینتو مردم را دوست دارد و این را بارها گفته است.

- ساپینتو امروز به تهران بازگشته و در تمرین استقلال شرکت می‌کند.

- یک بازی پنج بهمن بوده و کلی حاشیه داشته ولی حکمش نیامد. بازی ما با مس کرمان که سیزده بهمن بوده، بلافاصله حکمش آمده، ضمن اینکه فرصت برای دفاع از خود نداشتیم. از شرایط جدول دور شده بودیم و الان برگشتیم، از همه می‌خواهم کمک کنند و از تیم و مدیریت حمایت کنند تا به قهرمانی برسیم. چرا یک نیمکت از محدوده فنی‌اش خارج می‌شود و در سینه سرمربی تیم حریف می‌زند باید به این مسائل رسیدگی شود نه اینکه فقط پای را روی گلوی سایپنتو بگذارند.

سایت خبری استقلال ایرانم 

حجت کریمی: با حکم هایی که صادر می شود کم مانده ساپینتو را اعدام کنید/ چرا زورتان فقط به سرمربی ما می‌رسد؟

🔹ساپینتو دیگر چه کار کند که نکرده؟ جریمه اش که می کنید، محرومش که می کنید، هولش می دهید، تخت سینه اش می زنید، لگدش که می زنید! دیگر کم مانده ساپینتو را اعدام کنید! واقعاً این چه برخوردی است که با یک مربی خارجی انجام می شود؟ او نسبت به ما و کشور ما چه فکری خواهد کرد؟ انصاف هم خوب چیزی است. کسانی که روی صندلی قضاوت نشسته اند باید خدا و پیغمبر را در نظر بگیرند. این نباشد که خدایی نکرده حبّ و بغضی در آرای صادره شان وجود داشته باشد چون آن وقت است که باید جواب بدهند.

🔹در همین چند هفته اخیر بارها شاهد بی حرمتی های شدید و به کار گرفتن الفاظ رکیک کنار زمین چمن مسابقه فوتبال بودیم. طوری که فیلم و تصویر سرمربیان لیگ برتری هم در آنها مشخص بود. اما عجیب است که همه زورشان به ساپینتو می رسد و می خواهند کاسه و کوزه ها را بر سر او بشکنند! باز هم تأکید می کنم این منصفانه نیست.

🔹این هجمه هایی که علیه سرمربی استقلال به راه افتاده تا حد زیادی مشکوک است. هر جا می رویم همه به او حمله می کنند! همه برایش گارد می گیرند! شاید اگر این اتفاق مربوط به هفته های ابتدایی بود می گفتیم دیگران حق دارند چون ساپینتو کمی زیاده روی کرده است اما امروز که استقلال ۴ بازی متوالی را برنده شده و توانسته خودش را هم امتیاز پرسپولیس پشت سر سپاهان قرار بدهد این قبیل آرای محرومیت و جریمه ابهام آمیز است.

#استقلال_ایرانم 

دفاع فرشید سمیعی از حرف‌های ساپینتو در نشست خبری/ گلایه از کمیته انضباطی به خاطر گل‌محمدی

🔹آقای ساپینتو در کنار زمین در مصاف با پیکان حرفی نزد. آقای ماتا خطاب به بازیکنان خودمان حرف می‌زد که توهین نبود و آن اتفاقات افتاد. چرا هروقت ما می‌بریم این اتفاقات رخ می‌دهد؟ قاعدتا باید وقتی تیمی شکست می‌خورد دست به کارهایی برای به تشنج کشیدن بازی بزند.

🔹بازیکنان ما بعد از شش هفت ماه، تنها سه چهار کلمه پرتغالی یاد گرفته‌اند ولی ساپینتو از بغل هرکس رد می‌شود، زبان پرتغالی را آن فرد در حد محاوره در حد کف خیابان‌های لیسبون یاد می‌گیرد. 

🔹شما چرا به الفاظ زشت سرمربی پیکان ورود نمی‌کنید؟ چرا به کسانی که به داور حمله می‌کنند چیزی نمی‌گویید؟ چرا به مربیانی که به کمیته داوران، فدراسیون و ناظر و... حمله می‌کنند کسی چیزی نمی‌گوید؟ من ندیده‌ام کمیته انضباطی به کسانی که می‌گویند دست‌هایی نمی‌گذارند من قهرمان شوم و کل سیستم فوتبال را زیر سوال برده‌اند، دعوت شود تا پاسخگو باشند.

مطالب مرتبط:
کد امنیتی رفرش

جستجو

گالری تصاویر

لینک های سریع

سایت خبری استقلال ایرانم