جدیترین خبرها

جدیدترین مطالب

آگهی

عنوان عکس
صفحه اصلی   رقابت داغ دلالان  برای بدترین انتقالات و قالب کردن بازیکن به پرسپولیس / 

رقابت داغ دلالان  برای بدترین انتقالات و قالب کردن بازیکن به پرسپولیس / 

  • 7:48
  • کد خبر :1962

در فصلی که گذشت پرسپولیس ۵ خارجی را در ترکیب تیمش داشت. گئورگی گولسیانی  مدافع  پرسپولیس که امتحان خود را در سپاهان پس داده بود  .

وحدت هنانوف هم در دو فصلی که در پرسپولیس بوده عملکرد خوبی تداشته و بیشتر اوقات روی نیمکت بوده است ،

دیاباته که مهاجمی امتحان‌پس‌داده بود و قبلا در استقلال آقای گل شده بود، با این وجود بیشتر اوقات مصدوم بود و نتوانست خیلی به پرسپولیس کمک کند

لئاندرو پریرا که در نیم فصل وارد باشگاه شده بود هم  بازیکن خوبی نبود و پس از گرفتن پول کلان و البته سهمی که دلال محترم و ثابت باشگاه برد خیلی زود  به توافق برای جدایی  رسیدند . حالا بعد از جدایی دیاباته و پریرا، باشگاه پرسپولیس به دنبال جذب یک مهاجم خارجی دیگر است. هواداران پرسپولیس نگران این هستند که مهاجم بعدی تیمشان هم مثل اکثر مهاجمان خارجی تاریخ این باشگاه باشد، حال باید دید درویش و تیم مدیریتی!!! پرسپولیس  دوباره  چه مهاجمی را به ایران میاورند. 

در این گزارش می‌خواهیم بدترین مهاجمان خارجی تاریخ باشگاه پرسپولیس را بررسی کنیم. لازم به ذکر است پریرا با توجه به قیمت بالایی که داشت و عملکرد ضعیفش در طول نیم‌فصل با آمار تنها یک گل زده هم در این فهرست قرار می‌گیرد. به نظر شما بدترین بدترینهای   تاریخ باشگاه پرسپولیس چه کسی بود؟

ادامه گزارش را میخوانیم⬇️

پائولو دی‌کارمو

وقتی اسم او می‌آید همه یاد موقعیت‌های صدردرصدی که خراب می‌کرد می‌افتند. آن‌قدر ضعیف بود که در موردش این شایعه جا افتاد که او در برزیل پرنده‌فروش بوده است! دی‌کارمو خرید افشین قطبی برای پرسپولیس بود و بیشتر از یک فصل هم در پرسپولیس دوام نیاورد. این مهاجم برزیلی که نشانی از هموطنانش در فوتبال نداشت، تنها یک گل برای پرسپولیس زد و البته ده‌ها موقعیت فوق‌العاده گل‌زنی را هم خراب کرد. در مورد دی‌کارمو ذکر این نکته هم ضروری است که برای معرفی او به باشگاه پرسپولیس از آمار جعلی استفاده شد.

آنتونی استوکس

وقتی انصاری‌فرد او را به خدمت گرفت، با ارائه یک نمایش در تلویزیون او را به هواداران معرفی کرد. طوری مقابل دوربین ژست گرفت که انگار موفق شده بهترین بازیکن دنیا را جذب کند. استوکس که به لحاظ فنی مهاجم بدی نبود و در تراکتور هم این موضوع را نشان داده بود، آن‌قدر حاشیه داشت که اصلا این حواشی اجازه نمی‌دادند روی فوتبال تمرکز کند. استوکس بعد از انجام دو بازی برای پرسپولیس ناگهان به مرخصی رفت و دیگر به ایران برنگشت. باشگاه پرسپولیس هم آن‌قدر بد با او قرارداد بسته بود که در آخر پرسپولیسی‌ها در پرونده این بازیکن در فیفا محکوم شدند. استوکس که پرونده‌های مختلفی در کشورهای مختلف داشت، چندی قبل به جرم حمل مقدار زیادی کوکایین دستگیر شد و الان در زندان به سر می‌برد.

سامبو جوچی

این بازیکن که در لیگ چهارم حرفه‌ای به پرسپولیس پیوسته بود، آن‌قدر ضعیف بود که خیلی‌ها شک داشتند او فوتبالیست است. او به غیر از این‌که به لحاظ فنی چیزی برای عرضه نداشت، بسیار هم عصبی بود و حتی چند بار در تمرینات با سایر بازیکنان پرسپولیس درگیر شده بود. در نهایت هم خیلی زود با باطل شدن ویزای کارش در ایران برای همیشه کشور ما را ترک کرد.

کریستین اوساگونا

این مهاجم نیجریه‌ای در ذوب آهن عملکرد بدی نداشت ولی در پرسپولیس کاملا ناموفق بود و خیلی زود هم از این تیم جدا شد. او فقط یک گل در یک بازی تشریفاتی برای پرسپولیس زد و البته سابقه خراب کردن پنالتی در دربی را هم داشت. اوساگونا بعد از جدایی از پرسپولیس در مصاحبه‌ای عنوان کرده بود که اصلا ارتباط خوبی با بازیکنان پرسپولیس نداشته و آن‌ها او را تحویل نمی‌گرفتند.

ژوزه تادئو

دیگر مهاجم برزیلی قرمزها تادئو بود که در زمان حمید درخشان و در اواسط لیگ چهاردهم به پرسپولیس آمد. نکته عجیب تادئو در پرسپولیس مربوط به اضافه وزن شدید این بازیکن و چربی‌های اضافه او بود که کاملا قابل مشاهده بود. این بازیکن در اکثر بازی‌ها نیمکت‌نشین بود و تنها یک گل از روی نقطه پنالتی برای پرسپولیس به ثمر رساند و یکی از ضعیف‌ترین خارجی‌هایی بود که به فوتبال ایران آمد. تادئو آن‌قدر اضافه وزن داشت که برانکو به محض دیدنش گفت او به درد فوتبال نمی‌خورد و باید شانسش را در بوکس امتحان کند.

جونیور براندائو

یکی دیگر از خریدهای بد و البته عجیب پرسپولیس جونیور براندائو مهاجم برزیلی لیگ نوزدهم این تیم بود. این بازیکن که در زمان کالدرون به پرسپولیس آمد، خیلی زود فیکس شد و حتی پیراهن محبوب شماره ۷ پرسپولیس را هم به او دادند. سبک بازی او آن‌قدر عجیب بود و آن‌قدر ضعیف کار می‌کرد که بیننده شک می‌کرد او اصلا فوتبالیست است. نمایش‌های پرانتقاد و فوق‌العاده ضعیف براندائو روی مخ هواداران پرسپولیس رفته بود و حتی در چند بازی او توسط پرسپولیسی‌ها هو شد.براندائو به جرات ضعیف‌ترین شماره ۷ تاریخ پرسپولیس بود.

شرزود تمیروف

این بازیکن ازبک که یک نیم‌فصل در پرسپولیس بازی کرد، بیشتر شبیه به هافبک‌های تدافعی بود تا یک مهاجم. تنها کاری که او در زمین می‌کرد دوندگی بود و خبری از گل‌زنی او نبود. تمیروف بعد از پرسپولیس در پیکان هم بازی کرد ولی فرقی در اصل ماجرا نکرد و همچنان همان بازیکن گل‌نزن بود. تمیروف هیچ گلی برای پرسپولیس نزد ولی تا دلتان بخواهد در زمین می‌دوید.

رافائل اودرهو

یکی از عجیب‌ترین بازیکنان خارجی که در طول تاریخ به فوتبال ایران آمد همین شخص بود. در موردش گفته شده بود که او در امارات مشغول کارگری در یک ساختمان بود و مدت‌ها بود که فوتبال بازی نمی‌کرد. با این حال باشگاه پرسپولیس او را خریداری کرد و بعدها هم به دلیل پرداخت نکردن مطالباتش با کسر ۶ امتیاز مواجه شد. از کارگری تا بازی در پرسپولیس؛ به نظر شما نباید به دلال این بازیکن به خاطر هنر بالایش در قالب کردن چنین بازیکن بنجلی تبریک گفت؟

ماریو بودیمیر

مهاجم بلندقامت کروات در زمان برانکو به این تیم آمد. بودیمیر با وجود زدن دو گل برای پرسپولیس در زمره مهاجمان ناکام این باشگاه قرار می‌گیرد و کیفیت بالایی از خودش نشان نداد. در مورد او گفته می‌شد که این بازیکن قصد داشت از فوتبال خداحافظی کند ولی پیشنهاد پرسپولیس آن‌قدر خوب و چرب بود که قید خداحافظی را زد و راهی ایران شد. در نهایت هم چیزی حدود ۵۰۰هزار دلار برای یک فصل از پرسپولیس دریافت کرد.

این مورد را باید بدون شک در کتاب گینس ثبت کرد. این بازیکن که معلوم نشد از کجا پیدایش شده بود با پرسپولیس قرارداد بست ولی به ایران اصلا نیامد و حتی یک جلسه هم با پرسپولیس تمرین نکرد، چه برسد به انجام بازی رسمی برای این تیم. در نهایت هم موفق شد باشگاه پرسپولیس را محکوم کند و حتی چند امتیاز هم از پرسپولیس بابت این بازیکن که اصلا رونمایی هم نشد، کسر گردید.

ولادمیر پریوموف

یکی دیگر از خریدهای بد و البته عجیب پرسپولیس پریوموف اوکراینی بود. یک مهاجم سنگین و بسیار کند که بازیکنان پرسپولیس می‌گفتند که اصلا حال تمرین کردن هم نداشت و انگار برای تفریح به ایران آمده بود. در نهایت هم این بازیکن با زدن یک گل آن هم به قشقایی در جام حذفی و گرفتن چندین هزار دلار از ایران رفت.

در کنار این نفرات مهاجمان نه‌چندان خوب دیگری هم مثل زیاد شعبو، صلاح حسن و آنتونی تورس هم در پرسپولیس حضور داشتند که اصلا موفق نبودند و می‌توانند در فهرست بدترین مهاجمان خارجی تاریخ این باشگاه قرار بگیرند.

مطالب مرتبط:
کد امنیتی رفرش

جستجو

گالری تصاویر

لینک های سریع

سایت خبری استقلال ایرانم