جدیترین خبرها

جدیدترین مطالب

آگهی

عنوان عکس
صفحه اصلی   دربی باز/نمام دربی های ناتمام در تاریخ فوتبال ایران

دربی باز/نمام دربی های ناتمام در تاریخ فوتبال ایران

  • 17:28
  • کد خبر :1983

در تاریخ برگزاری داربی‌های تهران چهار بازی ناتمام و یک بازی برگزار نشده به چشم می‌خورد که در سه مورد از آنها فدراسیون فوتبال رای به برتری ۳ بر صفر استقلال داده و یک بازی هم با همان نتیجه دیدار ناتمام در تاریخ ثبت شده و بازی سوپر جام ایران نیز برگزار نشده و نتیجه سه بر صفر به سود پرسپولیس ثبت شده‌است. از این چهار بازی دو بازی به سود استقلال در حال برگزاری بود و دو بازی با تساوی دو تیم دنبال می‌شد.

اولین داربی ناتمام پنجمین مصاف این دوتیم در شهرآورد تهران در روز هفدهم بهمن ۱۳۴۸ است. این بازی تا دقیقه ۸۲ با گل مظلومی به سود استقلال در جریان بود که در این لحظه بازیکنان و کادر مربیگری پرسپولیس به دلیل اعتراض به نحوه داوری، زمین مسابقه را ترک کردند و به این ترتیب بازی ناتمام ماند، فدراسیون فوتبال هم نتیجه این مسابقه را ۳ بر صفر به سود تاج اعلام کرد.

دومین داربی ناتمام مربوط به روز بیست و هفتم دی ۱۳۴۹ است که در آن دو تیم بزرگ پایتخت برای هفتمین بار در تاریخ خود به مصاف هم رفتند. این بازی تا دقیقه ۷۵ با تساوی یک - یک در جریان بود که بازیکنان و کادر مربیگری پرسپولیس به مانند سال قبل به دلیل اعتراض به نحوه قضاوت داور، زمین مسابقه را ترک کردند تا بار دیگر نتیجه بازی از سوی فدراسیون فوتبال، ۳ بر صفر به نفع تاج اعلام شود، کلانی و مژدهی گلزنان دو تیم در این بازی ناتمام بودند.

داربی بیست و سوم نیز ناتمام ماند. این دیدار که یک بازی دوستانه بود تا دقیقه ۷۵ با گل فتح‌آبادی، یک بر صفر به سود استقلال در جریان بود که هجوم تماشاگران به داخل زمین باعث ناتمام ماندن مسابقه شد. جالب اینکه این بازی هیچ‌گاه تکرار نشد و همان نتیجه یک بر صفر به سود استقلال در تاریخ ثبت شد.

اما آخرین داربی ناتمام، داربی سی و نهم است. این بازی در دی ماه سال ۱۳۷۳ انجام شد و تا دقیقه ۸۸ با نتیجه مساوی ۲–۲ در جریان بود که در این لحظه بازیکنان دو تیم به درگیری با یکدیگر پرداختند و تماشاگران منتسب به تیم قرمزپوش میدان به درون زمین ریختند تا چهارمین بازی ناتمام در تاریخ داربی‌های تهران ثبت شود. ورمزیار و اختر برای استقلال، پیوس و داداش‌زاده برای پرسپولیس در این بازی نیمه تمام گلزنی کردند. کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال هم با توجه به وقایع پیش آمده رای به برتری ۳ بر صفر استقلال در این دیدار داد. پس از این بازی بود که فدراسیون فوتبال تصمیم به استفاده از داوران خارجی برای قضاوت داربی تهران گرفت

مطالب مرتبط:
کد امنیتی رفرش

جستجو

گالری تصاویر

لینک های سریع

سایت خبری استقلال ایرانم