جدیترین خبرها

جدیدترین مطالب

آگهی

عنوان عکس
صفحه اصلی   2+2 میشود 4 تا  این همه صغرا و کبرا ندارد تا حدف استقلال را عادی جلوه دهید 

2+2 میشود 4 تا  این همه صغرا و کبرا ندارد تا حدف استقلال را عادی جلوه دهید 

  • 22:49
  • کد خبر :1988

حتی یک کودک ده ساله هم میداند چه بلایی سر استقلال اورده اید و طرفداران پرسپولیس هم البته قشر اندکی از آنان خودشان را به نفهمی میزنند و مشکلات استقلال را نه به مالک هر دو تیم بلکه به خاطر مدیرانی است که فقط به دنبال دزدی بودند البته این حرف درست است اما مشکل اینجاست که مدیران پرسپولیس بیشتر چپاول میکنند اما آنها را خدوم مردم میدانند که به عشق پرسپولیس صادقانه کار میکنند بدون هیچ دستمزدی،

اینکه استقلال را حذف کردند تا تیم سوگولی حکومت بتواند مجوز بگیرد و استادیوم آزادی نمیتوانست متعلق به هردو تیم باشد

و پرونده های باشگاه استقلال را طوری تنظیم کردند که با خواندن آن متوجه میشوید که فقط خواسته باشند رفع تکلیف کنند و به دروغ مدارکی تکمیل کرده اند که مطمئنا باعث حدف استقلال میشود اما ...مابقی گزارش

استقلال به عنوان قهرمان فصل بیست و یکم لیگ برتر نتوانست مجوز حضور در رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا را به دست آورد.

حالا گزارشهایی که به خورد مردم میدهند را میخوانیم

استقلال به عنوان قهرمان فصل بیست و یکم لیگ برتر نتوانست مجوز حضور در رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا را به دست آورد.

به گزارش اینتیتر به نقل از اعتماد، حذف استقلال برای دومین سال پیاپی شوک بزرگی به فوتبال باشگاهی ایران وارد کرد. عمده دلیلی که برای عدم صدور مجوز حرفه‌ای آبی‌ها عنوان شد، پرداخت نکردن مطالبات استراماچونی، سرمربی پیشین این تیم بود. پیشکسوتان و هواداران استقلال در این راه دولت، وزارت ورزش، فدراسیون فوتبال و مدیریت باشگاه را مقصر دانستند.

قبل از پرداختن به پرونده استقلال ذکر این نکته ضروری است که معیارها در فرآیند صدور مجوز حرفه‌ای به سه سطح A و B و C تقسیم‌بندی می‌شوند. باشگاه‌ها در صورتی که یک مورد از معیارهای سطح A را رعایت نکنند، در اخذ مجوز حرفه‌ای ناکام می‌مانند و در صورت رعایت نکردن معیارهای سطح B، مجوز حرفه‌ای را با پرداخت جریمه دریافت خواهند کرد. در نهایت معیارهای سطح C هم در جریمه شدن یا گرفتن مجوز حرفه‌ای تاثیری ندارند، اما معیارهای C به مرور به معیارهای اصلی‌تر تبدیل می‌شوند.

ناکامی در چندین معیار الزام سطح A

باشگاه استقلال در مسیر گرفتن مجوز حرفه‌ای و از ۳۵ مورد سطح A، در ۲۱ مورد قبول، در ۴ مورد با نقص مدرک و در چندین مورد رد شد که در ادامه به موارد رد شده و ناقص به صورت جزیی اشاره می‌شود.

بخش معیار خلاصه ارزیابی

زیرساخت‌های موجود در بحش جوانان؛ ناقص. در توضیحات این بخش آمده باشگاه صرفا یک جدول ارایه داده اما تعداد زمین چمن، زیرساخت‌ها و تجهیزات تمرینی ذکر نشده است.

منابع مالی، بودجه موجود، مشارکت متقاضی مجوز، بازیکنان؛ ناقص. در توضیحات این بخش آمده که این موارد در برنامه باشگاه گنجانده نشده است.

حمایت‌های پزشکی، چکاپ‌های پزشکی شامل پیشگیری، تشخیص، درمان، توانبخشی، بازیابی کامل و سایر خدمات مرتبط؛ ناقص. در توضیحات این بخش آمده همان توضیحاتی که در حمایت‌های پزشکی مندرج در آیین‌نامه صدور مجوز باشگاهی ذکر شده آورده شده و خود باشگاه توضیحی در این زمینه ارایه نداده است.

بخش معیار استادیوم

از آنجایی که باشگاه استقلال مالک استادیوم نیست، نیاز بود در این بخش ورزشگاهی را به عنوان میزبان معرفی کند. مدیران استقلال باشگاه فولادشهر اصفهان را به عنوان باشگاه معرفی کردند، اما الزامات AFC در این بخش رعایت نشد.

در نخستین بخش آمده اگر باشگاه مالک نیست، اجاره‌نامه، قرارداد مکتوب بارگذاری شده؟ قراردادی که از لحاظ تاریخی ‌باید همزمان با فصل صدور مجوز حرفه‌ای باشگاه باشد؛ رد.در توضیحات این بخش آمده قرارداد باید با مالک استادیوم منعقد می‌شد، اما در عوض با باشگاه فولادشهر قرارداد امضا شده بوده.

در بخش دوم آمده آیا استادیوم در همان شهر باشگاه واقع شده؟ (اگر نه ‌باید یک دلیل منطقی ارایه شود)؛ رد. در توضیحات این بخش آمده استادیوم در شهر باشگاه نیست و دلیل منطقی هم برای معرفی یک باشگاه خارج از محل باشگاه ارایه نشده است!

استقلال در مورد معرفی استادیوم علاوه بر دو مورد بالا در بسیاری موارد دیگر هم رد شده که در ادامه آمده است:

آیا زمین بازی مجهز به سیستم زهکشی است که بر اثر آبگرفتگی غیرقابل استفاده نشود؟ رد.

آیا در امتداد تاچ لاین یا پشت تابلوهای تبلیغاتی پشت دروازه منطقه گرم کردن برای ذخیره‌ها وجود دارد؟ رد.

آیا دروازه یدکی در صورت لزوم به راحتی قابل نصب در داخل استادیوم است؟ رد.

آیا یک سیستم منبع تغذیه پشتیبان مستقل وجود دارد که بتواند مقادیر شدت نور معادل کامل را به صورت آنی و بدون وقفه ارایه دهد؟رد.

آیا استادیوم دارای ساعتی است که زمان بازی را حین مسابقه نشان بدهد؟ رد.

آیا استادیوم دارای حداقل ۴ رختکن است؟ هر رختکن ‌باید دارای حداقل امکانات زیر باشد: چهار دوش و چهار سرویس بهداشتی، اتاق نشیمن برای حداقل ۳۰ نفر همراه با ۳۰ صندلی، یک میز ماساژ، یک وایت بورد با مارکر و پاک‌کن و یک یخچال؛ رد.

استادیوم ‌باید دارای امکانات زیر باشد: اتاقی برای هیات ‌ای‌اف‌سی، اتاقی برای شرکای تجاری ‌ای‌اف‌سی، اتاقی برای توپ جمع‌کن‌ها و حاملان پرچم و یک اتاق جلسه ۴۰ مترمربعی؛ رد.

آیا استادیوم دارای حداقل دو انباری امن است؟ به مساحت ۱۰ متر و نزدیک به زمین؛ رد.

آیا همه گذرگاه‌ها و راه‌پله‌های عمومی در محوطه تماشاچی، همان‌طور که همه دروازه‌ها از محل تماشاچیان به محل تماشاچیان به محوطه بازی منتهی می‌شوند و همه درهای خروجی و دروازه‌هایی که به خارج از استادیوم منتهی می‌شوند با رنگ روشن رنگ‌آمیزی شده‌اند؛ رد

 پیشکسوتان و هواداران استقلال در این راه دولت، وزارت ورزش، فدراسیون فوتبال و مدیریت باشگاه را مقصر دانستند.

در همین راستا بررسی اسناد  نشان می‌دهد آبی‌ها علاوه بر پرداخت نکردن بدهی استرا، مشکلات دیگری هم داشتند. در واقع این اسناد نشان می‌دهد ساختار داخلی این باشگاه چقدر به هم ریخته است. البته باید به این نکته

اشاره کرد

که وضعیت تیم

پرسپولیس صدالبته بدتر و به هم ریخته تر میباشد چون بدهی های انباشته شده دلیل این نابسامانی هاست و فقط به مخارج سال قبل تیم پرسپولیس نگاهی انداخته شود متوجه می‌شوید هزینه کرد تیم پرسپولیس خیلی بیشتر از این صحبتهاست 

خرید بازیکنانی همچون علیرضا بیرانوند ،مرتضی پورعلی کنجی،دانیال اسماعیلی فر،سینا اسد بیگی،لوکادیا،شیخ دیاباته،لئوناردو پریرا،سروش رفیعی و تمدید قرارداد میلاد سرلک ،ترابی،آل کثیر که خرید و تمدید این بازیکنان هزینه  گزافی را میطلبد 

و امسال با اضافه کردن شهاب زاهدی  و کنعانی زادگان و هزینه فسخ قرارداد پریرا و دیاباته و خود گلمحمدی که یمی از گرانترین قراردادهای فوتبال ایران به نام اوست چگونه می‌شود هزینه های این تیم از استقلال بسیار پایین تر باشد که همچنان میتوانند یک مهاجم خارجی و دروازبان خارجی هم بگیرند اما استقلال حتی نمیتواند قرارداد بازیکنان زیر 23 سال را ثبت کند و یا همینطور قرارداد هاشمی نسب را هم نمیتوانند

ثبت  کنند 

اما گزارشی که به خورد مردم میدهند تا در ذهن هواداران القا کنند و نشان دهند مشکل استقلال تنها بخاطر بی درایتی مدیراتی است که تصمیم گیرنده اصلی باشگاه میباشند خنده دار تر اینکه این مدیران بله قربانگو که اوامر خودشان را اجرا می‌کنند

مطالب مرتبط:
کد امنیتی رفرش

جستجو

گالری تصاویر

لینک های سریع

سایت خبری استقلال ایرانم