𝙀𝙎𝙏𝙀𝙂𝙃𝙇𝘼𝙇

اخبار فصل جدید لیگ قهرمانان آسیا /تاریخ بازیها و نتایج +تصاویر

 استقلال ایرانم

هواداران در جام جهانی قطر

برنامه فصل آینده لیگ قهرمانان آسیا اعلام شد

 • 21:54
 • 3  بازدید

رو نمایی از برگزاری لیگ قهرمانان آسیا با فرمت اروپایی 

کنفدراسیون فوتبال آسیا اعلام کرد به دنبال تصمیم برای انتقال آغاز رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا از فصل بهار به پاییز(فرمت اروپایی) کمیته اجرایی AFC امروز تقویم جدید لیگ قهرمانان آسیا فصل 2023/2024 را اعلام کرد.

 

مرحله مقدماتی: ۱۷ و ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ 

مرحله پلی‌آف: ۳۱ مرداد ۱۴۰۲ 

 

مرحله گروهی 

هفته اول: ۲۷ و ۲۸ شهریور ۱۴۰۲ 

هفته دوم: ۱۰ و ۱۱ مهر ۱۴۰۲ 

هفته سوم: اول و دوم آبان ۱۴۰۲ 

هفته چهارم: ۱۵ و ۱۶ آبان ۱۴۰۲ 

هفته پنجم: ۶ و ۷ آذر ۱۴۰۲ 

هفته ششم: ۲۰ و ۲۱ آذر ۱۴۰۲ 

 

مرحله یک‌هشتم نهایی 

دور رفت: ۲۳ و ۲۴ بهمن ۱۴۰۲ 

دور برگشت: ۳۰ بهمن و اول اسفند ۱۴۰۲ 

 

مرحله یک‌چهارم نهایی 

دور رفت: ۱۴ و ۱۵ اسفند ۱۴۰۲ 

دور برگشت: ۲۱ و ۲۲ اسفند ۱۴۰۲ 

 

نیمه‌نهایی 

دور رفت: ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ 

دور برگشت: ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳

فینال 

دور رفت: ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ 

دور برگشت: ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳

تقویم نهایی لیگ قهرمان آسیا 2022 +سید بندی غرب آسیا

 • 15:26
 • 48  بازدید

رسانه خبری استقلال ایرانم 

جای خالی استقلال 
سیدبندی رسمی AFC برای لیگ قهرمانان آسیا 2022 (منطقه غرب)

سید 1

السد (قطر)، الهلال (عربستان)، فولاد خوزستان (ایران)، الجزیره (امارات)، الدحیل (قطر)

سید 2 

الفیصلی (اردن)، سپاهان (ایران)، شباب الاهلی دبی (امارات)، الریان (قطر)، الشباب (عربستان)

سید 3

پاختاکور (ازبکستان)، الوحدات (اردن)، اف سی بمبی (هند)، استقلال (تاجیسکتان)، آهال (ترکمستان)

سید 4

نیروی هوایی (عراق)، برنده پلی آف 1 (عربستان/سوریه)، برنده پلی آف 2 (امارات /ازبکستان)، برنده پلی آف 4 (امارات /عراق)، الغرافه (قطر

کرونا حذف نمایندگان ایران را قطعی کرد؟

 • 23:4
 • 46  بازدید

کنفدراسیون فوتبال آسیا مجوز حرفه‌ای تیم‌های استقلال و پرسپولیس را تایید نکرده است و بر این اساس تیم‌های استقلال و پرسپولیس از جدول بازی‌های لیگ قهرمانان آسیا کنار گذاشته خواهند شد.

البته بسیاری از هواداران به این حذف راضی هستند که باعث رهایی باشگاه‌ها می‌شود 

 و منتج به خصوصی شدن باشگاه‌ها میشود

ادامه مطلب 

🔴🔵ماجرای تذاکرات AFC به سرخابی‌ها چه بود؟ اخباز کوتاه حذف از آسیا

 • 22:58
 • 49  بازدید

استقلال ایرانم 

🔸طی نامه‌ای که به فدراسیون فوتبال ارسال شده 471 صفحه ایراد به باشگاه پرسپولیس و 420 صفحه ایراد از باشگاه استقلال گرفته شده است.

🔸جالب است مسئولان هر دو باشگاه یکسری از فرم‌ها را به درستی پر نکرده‌اند که این موضوع باعث رد برخی مدارک آنها توسط کنفدراسیون فوتبال آسیا شده است.

دیدار وزیر ورزش و جوانان با تاج برای پیگیری وضعیت سرخابی‌ها

🔸مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و نظارت ورزش قهرمانی از تشکیل جلسه با حضور وزیر ورزش و جوانان و نایب رییس کنفدراسیون آسیا در محل این وزارتخانه در خصوص اخذ مجوز حرفه‌ای شدن باشگاه‌های ایرانی #پرسپولیس، #استقلال و گل‌گهر سیرجان خبر داد.

🔸علی رغبتی خاطرنشان کرد: صبح امروز در جلسه‌ای که با حضور سیدحمید سجادی، مهدی تاج و اینجانب در محل وزارتخانه برگزار شد، موضوع اخذ مجوز حرفه‌ای شدن سه باشگاه ایرانی، پرسپولیس، استقلال و گل‌گهر با هدف جلوگیری از ضرر‌های احتمالی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت

معجزه‌ای در راه است؟ چند قدم تا حذف سرخابی‌ها آسیا

 • 18:0
 • 52  بازدید

شاید بتوان گفت تنها یک معجزه می‌تواند مانع حذف پرسپولیس و استقلال از لیگ قهرمانان آسیا در فصل جدید شود . که آنهم با این نوع از مدیران، آرزوی معجزه نیز جزو خیالات محال است

استقلال ایرانم 

روز پنجشنبه بود که خبری مبنی بر عدم تایید دو باشگاه استقلال و پرسپولیس از سوی AFC برای دریافت مجوز حرفه‌ای منتشر شد که سرو صدای زیادی به همراه داشت. این موضوع در حالی اتفاق افتاد که چند روز قبل از آن نشستی میان سران فدراسیون و کمیته استیناف مجوز حرفه‌ای و مدیران دو باشگاه برگزار و در آن اعلام شد با رفع مشکلات و موانع، دو باشگاه موفق به اخذ مجوز حرفه‌ای شده‌اند. این موضوع باعث شد روز جمعه نشستی در فدراسیون فوتبال برگزار و به بررسی این موضوع پرداخته شود.

کنفدراسیون فوتبال آسیا فرصت پنج روزه‌ای برای رفع مشکلات موجود به فوتبال ایران و دو باشگاه داده و این فرصت در پایان روز دوشنبه ۶ دی ماه به اتمام خواهد رسید.

یکشنبه ۵ دی:

: برای ما این سؤال وجود دارد که چرا در سال‌های گذشته مدارک تأیید می‌شد، ولی امسال نشده است. ورود کنفدراسیون فوتبال آسیا به خاطر رد کردن مجوز حرفه‌ای توسط کمیته بدوی فدراسیون فوتبال بود. مدارک امسال استقلال خیلی بهتر و کامل‌تر از سال‌های گذشته بود و اگر مجوز صادر می‌شد، AFC ورود نمی‌کرد.

* حسن کامرانی‌فر، دبیر کل فدراسیون فوتبال اعلام کرد حذف سرخابی‌ها از آسیا قطعی شده است و نباید امید به تغییر این وضعیت داشت.

* هفت باشگاه لیگ برتری از AFC درخواست صدور مجوز حرفه ای نکرده‌اند در حالیکه فوتبال ما واژه حرفه ای را یدک می‌کشد اما جالب است که تقریبا نیمی از باشگاه‌های حاضر در لیگ برتر کشورمان حتی درخواست صدور مجوز حرفه‌ای از کنفدراسیون فوتبال آسیا نکرده اند. ۶-۷ باشگاه لیگ برتری حتی مدارک لازم برای ثبت نام را ارائه نکردند و درخواست دریافت مجوز حرفه‌ای را از کنفدراسیون فوتبال آسیا نداشته‌اند.

شنبه ۴ دی:

* خلاصه‌ صحبت‌های کاظم اولیایی: فوتبال حرفه ای نمی‌تواند دولتی اداره شود و مغایر با قوانین فیفاست/ باشگاهها باید تابع قوانین تجارت اداره شوند/ اداره موقت توسط وزارت ورزش و وزارت اقتصاد مشکلات را بیشتر خواهد کرد/ فیفا نپذیرفته فدراسیون ایران زیر نظر دولت باشد/ فیفا باشگاهها را به عنوان بنگاه تجاری قبول دارد.

* طبق ادعای خبرگزاری فارس، در صورت حذف قطعی استقلال و پرسپولیس از لیگ قهرمانان آسیا به دلیل نداشتن مجوز حرفه‌ای دو باشگاه دیگر ایران جایگزین آنها خواهند شد. در این فصل فقط ۵ باشگاه لیگ برتری استقلال، پرسپولیس، فولاد خوزستان، سپاهان اصفهان و گل‌گهرسیرجان درخواست صدور مجوز حرفه‌ای از کنفدراسیون فوتبال آسیا داشتند. در حال حاضر به جز استقلال و پرسپولیس نام گل‌گهر سیرجان نیز در بین فهرست مردودی‌های حرفه‌ای سازی AFC قرار دارد. به این ترتیب در آن صورت فقط دو باشگاه فولاد خوزستان و سپاهان اصفهان در لیگ قهرمانان آسیا حاضر خواهند شد و در فصل آینده لیگ قهرمانان فوتبال کشورمان در آسیا فقط دو نماینده خواهد داشت اما اگر مشکل گل‌گهرسیرجان برای حضور در لیگ قهرمانان اسیا حل شود در آن صورت دو تیم سپاهان و گل‌گهر جانشین استقلال و پرسپولیس در لیگ قهرمانان خواهند شد

* غلامرضا بهروان، عضو کمیته صدور مجوز حرفه‌ای در مورد اینکه برخی مدعی هستند که باشگاه استقلال فدای پرسپولیس شد و اگر کمیته بدوی پرسپولیس را حذف می‌کرد دیگر استقلال در لیگ قهرمانان آسیا بدون مشکل حضور داشت، گفت: تا جایی که من عضو این کمیته هستم و اطلاع دارم این مساله درست نیست و هر دو باشگاه استقلال و پرسپولیس برای حضور در لیگ قهرمانان آسیا مشکل داشتند و دارند.

قانون 5 تعویض ماندنی شد و سهمیه خارجی ها به هفت نفر رسید

 • 17:33
 • 23  بازدید

 🔸سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا اعلام کرد تمام تیم های انصراف دهنده در مسابقات لیگ قهرمانان و AFC کاپ به دلیل شرایط کرونایی بخشیده شدند و محرومیتی برای آنها درنظر گرفته نمی شود.

🔸همچنین قرار شد قانون 5 تعویض در هر بازی تا سال 2022 ادامه پیدا کند. در لیگ قهرمانان 2021 دو باشگاه استرالیایی انصراف داده بودند که از محرومیت AFC در امان ماندند.

اعلام رسمی AFC؛ سهمیه بازیکنان خارجی در لیگ قهرمانان آسیا به 7 نفر افزایش یافت

کنفدراسیون فوتبال آسیا در جلسه امروز تصمیمات مختلفی گرفت ولی مهمترین آنها درباره لیگ قهرمانان 2022 و اصلاح حضور سهمیه 3+1 باشگاه بود.

🔹در بیانیه AFC آمده است: باشگاه های فوتبال می توانند هر چقدر بازیکن خارجی دارند را در لیست آسیایی ثبت کنند و محدودیتی برای ثبت نام وجود ندارد. ولی شرط این است که هر تیم قبل از بازی باید سهمیه 3+1 خود را از میان بازیکنان خارجی اش را انتخاب کند و فقط می تواند از بازیکنان انتخابی در زمین استفاده کند.

🔹همچنین لیست باشگاه ها برای حضور در لیگ قهرمانان آسیا 2022 از 30 بازیکن به 35 بازیکن افزایش داده می شود تا با حضور تعداد زیاد بازیکنان خارجی در لیست مشکلی ایجاد نمی شود.

@Esteghlal_ss ▏🌟🌟

قهرمانان 2022 و اصلاح حضورا

طراح قالب:  استقلال ایرانم