جدیترین خبرها

جدیدترین مطالب

آگهی

عنوان عکس

تقابل حق و ناحق ،راست و دروغ /دربی 102 در هفته پنجم

 • 2:26
 • کد خبر :2006

لیگ برتر فوتبال ایران

فصل 03_1402

دربی 102

پرسپولیس استقلال

زمان بازی: نامشخص

ورزشگاه آزادی 

دربی باز/نمام دربی های ناتمام در تاریخ فوتبال ایران

 • 17:28
 • کد خبر :1983

در تاریخ برگزاری داربی‌های تهران چهار بازی ناتمام و یک بازی برگزار نشده به چشم می‌خورد که در سه مورد از آنها فدراسیون فوتبال رای به برتری ۳ بر صفر استقلال داده و یک بازی هم با همان نتیجه دیدار ناتمام در تاریخ ثبت شده و بازی سوپر جام ایران نیز برگزار نشده و نتیجه سه بر صفر به سود پرسپولیس ثبت شده‌است. از این چهار بازی دو بازی به سود استقلال در حال برگزاری بود و دو بازی با تساوی دو تیم دنبال می‌شد.

اولین داربی ناتمام پنجمین مصاف این دوتیم در شهرآورد تهران در روز هفدهم بهمن ۱۳۴۸ است. این بازی تا دقیقه ۸۲ با گل مظلومی به سود استقلال در جریان بود که در این لحظه بازیکنان و کادر مربیگری پرسپولیس به دلیل اعتراض به نحوه داوری، زمین مسابقه را ترک کردند و به این ترتیب بازی ناتمام ماند، فدراسیون فوتبال هم نتیجه این مسابقه را ۳ بر صفر به سود تاج اعلام کرد.

دومین داربی ناتمام مربوط به روز بیست و هفتم دی ۱۳۴۹ است که در آن دو تیم بزرگ پایتخت برای هفتمین بار در تاریخ خود به مصاف هم رفتند. این بازی تا دقیقه ۷۵ با تساوی یک - یک در جریان بود که بازیکنان و کادر مربیگری پرسپولیس به مانند سال قبل به دلیل اعتراض به نحوه قضاوت داور، زمین مسابقه را ترک کردند تا بار دیگر نتیجه بازی از سوی فدراسیون فوتبال، ۳ بر صفر به نفع تاج اعلام شود، کلانی و مژدهی گلزنان دو تیم در این بازی ناتمام بودند.

داربی بیست و سوم نیز ناتمام ماند. این دیدار که یک بازی دوستانه بود تا دقیقه ۷۵ با گل فتح‌آبادی، یک بر صفر به سود استقلال در جریان بود که هجوم تماشاگران به داخل زمین باعث ناتمام ماندن مسابقه شد. جالب اینکه این بازی هیچ‌گاه تکرار نشد و همان نتیجه یک بر صفر به سود استقلال در تاریخ ثبت شد.

اما آخرین داربی ناتمام، داربی سی و نهم است. این بازی در دی ماه سال ۱۳۷۳ انجام شد و تا دقیقه ۸۸ با نتیجه مساوی ۲–۲ در جریان بود که در این لحظه بازیکنان دو تیم به درگیری با یکدیگر پرداختند و تماشاگران منتسب به تیم قرمزپوش میدان به درون زمین ریختند تا چهارمین بازی ناتمام در تاریخ داربی‌های تهران ثبت شود. ورمزیار و اختر برای استقلال، پیوس و داداش‌زاده برای پرسپولیس در این بازی نیمه تمام گلزنی کردند. کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال هم با توجه به وقایع پیش آمده رای به برتری ۳ بر صفر استقلال در این دیدار داد. پس از این بازی بود که فدراسیون فوتبال تصمیم به استفاده از داوران خارجی برای قضاوت داربی تهران گرفت

دربی باز/نحستین گلزنان و کاپیتانهای دربی

 • 17:28
 • کد خبر :1980

نخستین ها  د دربی های تهرا

دربی باز

نخستین کاپیتان‌ها

کامبیز جمالی 

همایون بهزادی

نخستین کاپیتان‌ها 

امیرحسین جابری‌زاده

نخستین اخراجی

رضا وطن خواه

هفته هشتم لیگ بیست و یکم /دربی 97 مساوی شد و بس بدون هیچ هیجانی

 • 19:09
 • کد خبر :1185

هفته هشتم لیگ برتر

 مصاف استقلال و پرسپولیس با تساوی بدون گل به پایان رسید.

استقلال  0

پرسپولیس 0

گزارش بازی

در نیمه اول این بازی، دو تیم بازی درگیرانه‌ای را به نمایش گذاشتند و نتوانستند فرصتی جدی روی دروازه یکدیگر ایجاد کنند.

ضربه سر ژستد جدیدترین فرصت استقلال بود که راهی اوت شد و جدی‌ترین فرصت پرسپولیس هم شوت ترابی بود که با تکل موفق مرادمند، توپ راهی کرنر شد.

با شروع نیمه دوم تیم پرسپولیس صاحب فرصت خوبی شد که تکل چشمی مانع از ایجاد فرصت گلزنی برای این تیم شد.

در ادامه ژستد در دقایق ۵۵ و ۵۶ دوبار با ضربه سر دروازه پرسپولیس را تهدید کرد که در بار نخست لک توپ را دفع کرد و در دومین فرصت، یک کرنر نصیب استقلال شد.

در دقیقه ۶۲ واکنش عالی حسینی مانع از ایجاد فرصت جدی گلزنی برای پرسپولیس شد.

در ادامه این بازی دو تیم حملات پراکنده‌ای را روی دروازه یکدیگر داشتند و بی دقتی بازیکنان دو تیم در دادن پاس نهایی منجر به ایجاد فرصت خاصی نشد.

در دقیقه ۸۷ تکل فرجی روی پای ژستد منجر به سرنگونی این بازیکن در محوطه جریمه پرسپولیس شد اما داور اعتقادی به پنالتی نداشت.

در اواخر این بازی تلاش دو تیم بی حاصل بود تا بازی با تساوی بدون گل به پایان برسد.

کارشناسی داوری دربی 97 توسط سعید مظفری‌زاده: داور پنالتی استقلال را نگرفت.

🔸بنیادی‌فر در دقیقه 70 باید پشت محوطه جریمه به سود پرسپولیس اعلام خطا می‌کرد. خطا روی ژستد خطای پنالتی بود.

جدول رده‌بندی لیگ برتر پس از پایان مسابقات امروز

اخبار ردبی 97 لیست استقلال اعلام شد//غفوری دربی را از دست دادبمظاهری باز هم خط خورد

 • 12:23
 • کد خبر :1184

اخبار دربی 97

وریا غفوری که در تمرینات تیم استقلال بعد از دیدار با نفت آبادان شرکت نکرده بود امروز در محل تمرین آبی پوشان حاضر شد اما در برنامه های گروهی تیمش شرکت نکرد.

غفوری که از ناحیه دوقلوی پا دچار مصدومیت است امروز در برنامه تیمش حضور نداشت تا مجیدی نتواند برای دربی روی این بازیکن حساب کند. 

سلاح اصلی فرهاد مجیدی برای شکست پرسپولیس

 • 23:30
 • کد خبر :844

جام حذفی ایران

چشم امید فرهاد مجیدی برای بازیسازی و برد در دربی به هافبک طراح و هجومی تیمش است.

فرشید اسماعیلی فوتبالیست ۲۷ ساله متولد بندرلنگه تیم استقلال که از ابتدای فصل پانزدهم از باشگاه فجر سپاسی به این تیم پیوست حالا در ششمین فصل حضور خود در استقلال در اوج پختگی به دربی جام حذفی رسیده است.

 

فرشید اسماعیلی که در این فصل خیلی نتوانسته در ترکیب ثابت استقلال بازی کند با این وجود در ۱۹ هفته از مسابقات لیگ برتر به مدت ۱۳۸۹ دقیقه بازی کرده و یک گل ۳ امتیازی هم مقابل نساجی مازندران برای تیمش به ثمر رساند.

 

فرشید اسماعیلی که در نبود علی کریمی از ابتدای فصل به عنوان مهره بازیساز کادر فنی محمود فکری و سپس فرهاد مجیدی محسوب می‌شده برای دربی پیش رو نیز سلاح اصلی فرهاد مجیدی در میانه زمین محسوب می شود. او پشت سر مهاجمان باید توپگیری و موقعیت سازی کند.

 

اسماعیلی در لیگ‌ قهرمانان آسیا ستاره تیمش بود و در آن رقابت‌ها در پنج بازی سه گل به ثمر رساند و سه پاس گل داد

جستجو

گالری تصاویر

لینک های سریع

سایت خبری استقلال ایرانم