www.esteghlaliranam.ir <

به نام خداوند مهرآفرين

به وبسايت ما خوش آمديد

مشاهده مطالب

 

 

تصویر : http://up.esteghlaliranam.ir/view/3437669/esteghlaliranam(18)150.png

من بازی مهدی قائدی را واقعا می‌پسندم ولی الکی به افسانه می‌گویم این کیه بازی بلد نیست!

من بازی مهدی قائدی را واقعا می‌پسندم ولی الکی به افسانه می‌گویم این کیه بازی بلد نیست!

 سایت خبری استقلال ایرانم  مصاحبه

دوست ندارم در اردوهای تیم ملی باشم. ترجیح می‌دهم تا جایی که می‌توانم کارم را در باشگاه ادامه بدهم.

زهرا علیزاده بازیکن عجیبی است؛ او که از روستاهای یاسوج به فوتبال ایران معرفی شده، دوست ندارد دیده شود! شاید باورکردنش سخت باشد اما او برای این دیده‌نشدن همه تلاشش را می‌کند. اینکه به‌سختی می‌شود برای مصاحبه راضی‌اش کرد یا اینکه به‌ندرت حاضر می‌شود مطلب یا عکسی را در صفحه اینستاگرامش بگذارد، شاید عادی به‌نظر بیاید اما یک بازیکن چطور می‌تواند به تیم ملی نه بگوید؟

هر ورزشکاری در هر رشته‌ای نهایت آرزویش این است که به تیم ملی برسد اما زهرا به تیم ملی فوتبال دعوت شده و جواب رده داده است!

علیزاده بازیکن شهرداری سیرجان است و چند روز قبل با تیمش در اردن نایب‌قهرمان جام باشگاه‌های آسیا شد. او همان بازیکنی است که دروازه بنیادکار را با یک چیپ زیبا باز کرد و در بازی بعدی با خطای شدید دروازه‌بان گوکولام هند بیهوش شد و به بیمارستان رفت.

ضربه‌ای که دروازه‌بان هند به سرت زد خیلی سنگین بود. شانس آوردی به خیر گذشت ...

لحظه‌ای که ضربه به سرم خورد، در جا بیهوش شدم. نه قبل بازی و نه خود بازی را یادم نمی‌آید. اصلا یادم نیست که کی به هوش آمدم. استخوان زیر چشم و کنار ابرویم شکست. توی چشمم خون جمع شده و زیر چشمم هم کبود است. باید ۳هفته تا یک‌ماه در استراحت مطلق باشم. میانه خوبی با استراحت‌کردن ندارم اما مجبورم استراحت کنم، چون اگر شکستگی بیشتر شود، احتمال دارد نابینا شوم. در بیمارستان اردن سی‌تی‌اسکن انجام دادند و گفتند سرت مشکلی ندارد اما به سیرجان که برسم، باز هم پیش پزشک می‌روم.

حتما در آن لحظه خانواده‌ات خیلی اذیت شدند ...

مادر و خواهر و بقیه اقوام داشتند بازی را تماشا می‌کردند. مادرم از وقتی اتفاق افتاد تا زمانی که با من حرف بزند، یک بند گریه می‌کرد. من که گوشی پیشم نبود. در این فاصله با خانم جهان‌نجاتی (سرمربی تیم) تماس گرفته بود و کمی آرام شده بود اما وقتی به هوش آمدم و با هم حرف زدیم، نمی‌توانست چیزی بگوید، فقط گریه می‌کرد.

حیف شد؛ هم در آن صحنه نتوانستی گل بزنی و هم بازی اردن را از دست دادی.

صحنه‌اش درست مثل صحنه بازی با ازبکستان بود. اگر گل می‌زدم، گل قشنگی می‌شد. در بازی با اردن هم می‌خواستم بازی کنم ولی کادر فنی اجازه نداد. در استادیوم بودم و تا زمانی که بروم روی سکوها بنشینم، اردنی‌ها با چشم دنبالم می‌کردند. می‌خواستند ببینند بازی می‌کنم یا نه.

گل‌های قشنگی می‌زنی. هم گلی که پارسال در لیگ به سپاهان زدی خیلی دیده شد و هم گلت به بنیادکار را خیلی‌ها پسندیدند. در تمرینات این مدل گل‌زدن را تمرین می‌کنی؟

استعداد ذاتی است که خدا داده. البته تمرین هم زیاد می‌کنم. ما برای همین مسابقات جام باشگاه‌ها در یک‌ماه، ۶۴ جلسه تمرین داشتیم، روزی نزدیک به ۵ساعت.

اگر در بازی آخر بودی، بازی را می‌بردید؟

نمی‌دانم اگر بودم چه می‌شد ولی با وجود باخت هم می‌توانستیم قهرمان شویم. اما داور در حق ما بد کرد. شرایط ۲‌تیم برابر بود و ما یک کارت زرد بیشتر از اردنی‌ها داشتیم ولی داور به اردنی‌ها کارت نمی‌داد. داور به نفع ما پنالتی گرفت ولی به بازیکن اردن کارت زرد نداد. چند صحنه دیگر هم کارت داشت که نداد. داور وسط زمین با بازیکنان اردن خوش‌وبش می‌کرد. بازیکن آنها یک قیچی‌برگردان زد، داور بهش دست داد و ما همین‌جوری ماندیم!

قبول داری که در بازی با گوکولام هند و امان اردن، خوب نبودید؟

بازی هند را خیلی یادم نیست اما خاطرم هست که خیلی تحت فشار بودیم. بچه‌ها می‌گویند در دقیقه۵۸ بازی که من مصدوم شدم، بریده بودند. آنها بیش از حد انتظار بودند. در بازی با اردن هم بچه‌ها خیلی ضعیف بودند. بازی اول ما با بازی آخر خیلی فرق داشت. آنها خیلی آماده بودند، بدن‌هایشان با ما خیلی فرق می‌کرد.

چرا تیم شما خوب بدنسازی نمی‌کند؟

مربی هرچه دارد برای تیم می‌گذارد ولی بعضی‌ها نمی‌خواهند زندگی‌ حرفه‌ای‌ داشته باشند و شاید به‌خاطر این است که ما از خیلی از تیم‌ها عقب هستیم. بعضی از بازیکنان به یک جایی که می‌رسند، قانع می‌شوند. ازبک‌ها را می‌برند، همه‌چیز برایشان تمام می‌شود اما من به چیزی که هستم راضی نیستم. می‌خواهم پیشرفت کنم.

زهرا برای پیشرفت چه کار می‌کند که بقیه نمی‌کنند؟

من یک سال و نیم در سیرجان تنها ماندم تا تمرین کنم. این سختی‌ها را تحمل کردم تا آماده باشم. با این سختی‌ها من هنوز اول راه هستم.

به کجا می‌خواهی برسی؟

دوست دارم به یکی از لیگ‌های معتبر اروپا بروم. جایی که بتوانم پیشرفت کنم.

امکانش هست؟ 

چرا نباشد؟ کافی است به اراده‌ات ایمان داشته باشی.

تیم ملی هم که دعوت شدی.

دوست ندارم در اردوهای تیم ملی باشم. ترجیح می‌دهم تا جایی که می‌توانم کارم را در باشگاه ادامه بدهم. بعضی‌ها فکر می‌کنند سقف رؤیای یک آدم تیم ملی است ولی من اینطور نیستم. می‌دانم من اشتباه می‌کنم ولی می‌دانم این چیزی است که می‌خواهم.

کارت خیلی عجیب است. در تیم ملی بیشتر دیده می‌شوی.

تیم ملی اصلا با روحیه من سازگار نیست. دوست دارم تنها باشم، از شلوغی خوشم نمی‌آید. ترجیح می‌دهم در تنهایی خودم کار کنم. خوشم نمی‌آید در دید باشم. ترجیح می‌دهم در سکوت کار خودم را پیش ببرم.

 

با این روحیه لابد اهل فضای مجازی هم نیستی؟

هستم ولی صفحه‌ام خیلی فعال نیست. استوری بگذارم و بگویم دارم تمرین می‌کنم‌ یا به همه بگویم من بهترین بازیکن زمین شدم، نمره‌ام بالا می‌رود؟ نمی‌رود.

فوتبال را در چه حد دنبال می‌کنی؟

فوتبال زنان را خیلی نمی‌بینم ولی فوتبال مردان را دنبال می‌کنم. بازی‌های منچستریونایتد را به‌خاطر رونالدو می‌بینم. بازی‌های رئال، بارسا و یوونتوس را هم حتما می‌بینم. در فوتبال داخلی هم طرفدار پرسپولیس هستم و بازی‌هایش را ‌می‌بینم.

حوصله کری را هم که نداری؟

اتفاقا کری را خیلی خوب بلدم. افسانه چترنور استقلالی است و موقع داربی بین ما جنگ است. تیم‌مان گل بزند یا گل بخورد، همدیگر را می‌کشیم. جمع‌مان جمع خوبی است، همدلیم.

سر بازیکن خاصی هم تعصب دارید؟

نه، سر بازیکن یقه همدیگر را نمی‌گیریم. بازیکن نیست که تیم را می‌سازد، اسم تیم است که بازیکن را می‌سازد. من بازی مهدی قائدی را واقعا می‌پسندم ولی الکی به افسانه می‌گویم این کیه بازی بلد نیست!

یک‌سال‌ونیم است خانواده‌ات را ندیدی، سخت نیست؟

من خودم خواستم که سیرجان بمانم. اصالتا یاسوجی‌ام و اهل روستای صالحون. در این مدت که کرونا بود، نمی‌شد آنجا تمرین کرد. از باشگاه سیرجان خواستم به من خوابگاه بدهند. یک مدت انفرادی تمرین می‌کردم و بعد هم که تمرینات تیم شروع شد. این دوری سخت است ولی تماس تصویری که می‌گیرم، دلم آرام می‌شود. کلا آدم وابسته‌ای نیستم و تنهایی را بیشتر می‌پسندم. وقتی تنهایی، بهتر می‌توانی کار کنی. کسی نمی‌گوید چرا این کار را کردی و چرا نکردی. این دوری، تمرینی برای مستقل‌شدن است.

فوتبالیست‌شدن برای یک دختر روستایی سخت نبود؟

سختی‌ها برای کسی که در روستا زندگی می‌کند، چند برابر است. موقعی که من در شکم مادرم بودم، پدرم عمرشان را به شما دادند. ۱۱سالم بودکه فوتسال را شروع کردم و یک سال بعد به تیم ملی دعوت شدم. در این سن آمدن به تهران سخت بود. من بودم و مادرم. همه به مادرم می‌گفتند چرا این همه برایش وقت می‌گذاری این چیزی نمی‌شود. رشد کردن در فضایی که پر از انرژی منفی بود، کار هرکسی نیست. تنها کاری که کردم این بود که کوتاه نیامدم. من آدم یک‌دنده‌ای هستم، اینقدر پافشاری می‌کنم تا به چیزی که می‌خواهم برسم. مامان روی درسم حساس بود. ‌می‌گفتم اگر اجازه ندهی فوتبال بازی کنم، درس هم نمی‌خوانم. من سر فوتبال خیلی گریه کردم. نمی‌خواستم به‌خاطر حرف بقیه، از آرزوهایم دست بکشم.

روستا امکاناتی برای فوتبال داشت؟

هیچی نداشت. من همه‌چیز را مدیون خانم فرهادپور هستم. او برای من خیلی عزیز است. در زنگ ورزش مدرسه، مرا برای مسابقات مدارس انتخاب کرد و من از همان مسابقات به اینجا رسیدم. یک سال در لیگ فوتسال بازی کردم و از ۴سال پیش هم با شهرداری سیرجان قرارداد بستم.

از قراردادها راضی هستی؟

در ورزش زنان قراردادها هیچ‌وقت راضی‌کننده نیست. در لیگ خیلی بخواهند به زنان پول بدهند، سیصد چهارصد میلیون تومان است.

الان مادرت از شرایطت راضی است؟

چند وقت پیش می‌گفت که مایه افتخار من هستی. همین که سرش جلوی کسانی که می‌گفتند زهرا نمی‌تواند، بالاست، برای من کافی است.

کد خبر: 1166 کلمات کلیدی مصاحبه، فوتبال بانوان زهرا عليزاده

آزادی: رویایم کسب ستاره سوم با استقلال است

آزادی: رویایم کسب ستاره سوم با استقلال است

 سایت خبری استقلال ایرانم  مصاحبه

به خاطر استقلال از سه میلیارد پول گذشتم/ انتظار نداشتم نیمکت‌نشین شوم

بازیکن جوان تیم استقلال تهران درمورد شرایطش در این تیم و همکاری با فرهاد مجیدی صحبت کرد.

محمدرضا آزادی درمورد شرایطش در تیم استقلال اظهار داشت: شرایط بد نیست، خوب است و این را همه می‌دانند که هیچ بازیکنی از نیمکت نشینی راضی نیست. حقیقتا انتظار نداشتم که در استقلال نیمکت نشین شوم. من در اروپا بودم و به خاطر آقا فرهاد و علاقه شدید به استقلال پیشنهاد را قبول کردم چون دوست داشتم اینجا باشم و به خاطر این تیم ارزشمند از حدود سه میلیارد پول گذشتم.

او ادامه داد: خیلی دوست داشتم بازی کنم و خودم را نشان بدهم. انگیزه دوبرابر داشتم که با تجربه اروپایی اینجا باشم و به همین دلیل بعد از یکسال بازی آنجا تمایل داشتم که باانگیزه زیاد برای یک جایگاه بجنگم.

آزادی در پاسخ به این سوال که با نیمکت نشینی کنار آمده یا خیر گفت: هیچ بازیکنی با شرایط نیمکت نشینی کنار نمی‌آید ولی من تلاشم را می‌کنم که بتوانم در خدمت تیم باشم و به ترکیب اصلی برسم که این نظر کادرفنی است و آنها مشخص می‌کنند که چه بازیکنی در ترکیب باشد.

مهاجم جوان آبی پوشان درباره شایعات پیرامون جدایی‌اش همینطور گفت: واقعا من قصد جدایی نداشتم و شیطنت‌هایی بود که برخی درست کردند و به هیچ عنوان صحت نداشت. من انگیزه دارم که ادامه بدهم و باید ببینیم که خدا چه می‌خواهد. این را باید بگویم که هیچ بازیکنی نمی‌تواند برای کادرفنی تعیین تکلیف کند و این مربوط به آنهاست که بازیکنان را برای حضور در ترکیب انتخاب کنند. رسیدن به ترکیب اصلی سخت نیست و برای همه فضا مهیاست که اگر درست کار کنند نظر سرمربی را جلب کنند.

محمدرضا آزادی درمورد حضور در استقلال و انتظار قهرمانی هواداران گفت: خیلی عالی است. جو خیلی خوب و صمیمی در تیم وجود دارد. این تیم پتانسیل بالایی برای قهرمانی دارند و همه داخل و خارج از زمین تلاش داریم که تیم به عنوان قهرمانی برسد. ما همیشه پشت نام استقلال هستیم و برای سربلندی آن تلاش می‌کنیم.

آزادی درمورد اینکه چه رویایی را در استقلال دنبال می‌کند، گفت: گلزنی در دربی را همه دوست دارند ولی رویای من این است که در کنار استقلال ستاره سوم را کسب کنیم. در فوتبال هیچ چیز بعید و غیرممکن نیست امیدواریم که چنین مقام ارزشمندی را برای هواداران به ارمغان بیاوریم.

کد خبر: 1165 کلمات کلیدی استقلال، محمد رضا آزادی

دایی: اسکوچیچ در اندازه‌ای نیست که از تاکتیک‌ناپذیر بودن ایرانی‌ها حرف بزند/ برای بازگشت هرگز عذرخواهی نکردم

دایی: اسکوچیچ در اندازه‌ای نیست که از تاکتیک‌ناپذیر بودن ایرانی‌ها حرف بزند/ برای بازگشت هرگز عذرخواهی نکردم

 سایت خبری استقلال ایرانم  مصاحبه

سرمربی و بازیکن پیشین تیم ملی فوتبال ایران بابت اتفاقات چند روز اخیر از دراگان اسکوچیچ سرمربی تیم ملی انتقاد کرد و حق را به طارمی داد.

علی دایی درباره اختلافاتی که اخیراً میان مهدی طارمی و دراگان اسکوچیچ ایجاد شده است، گفت: مطمئناً اگر بازیکنانی مثل مهدی طارمی نبودند موفقیت‌هایی که اسکوچیچ اخیراً به دست آورده است، اتفاق نمی‌افتاد. شما باید این را حساب کنید که طارمی در بازی‌هایی که تیم ملی در مرحله قبل و همین مرحله انجام داد، چند گل زده و چند پاس گل داده است. باید ارزش بازیکنان بزرگ تیم ملی را بدانیم و این مسائلی که به وجود آمده است به هیچ عنوان قابل قبول نیست. طارمی حق داشت که در این مورد صحبت کند.

وی در ادامه با انتقاد از سرمربی تیم ملی تصریح کرد: اسکوچیچ بدون شک در دنیای فوتبال مربی بزرگی نیست که بخواهد از تاکتیک‌ناپذیری یا تاکتیک‌پذیری بازیکنان ایرانی صحبت کند. به اعتقاد من اولین اشتباه را سرمربی تیم ملی انجام داد که در مورد بازیکنان ایرانی صحبت کرد. بدون شک اسکوچیچ نباید یادش برود که در ایران در کجاها و در کدام تیم‌ها مربیگری کرده و با چه کارنامه‌ای به تیم ملی رسیده است.

سرمربی پیشین تیم ملی با تمجید از فوتبالیست‌های ایرانی خاطرنشان کرد: در حال حاضر بازیکنان زیادی از ایران در اروپا فوتبال بازی می‌کنند. اگر آنها تاکتیک‌ناپذیر بودند و یا فوتبالیست‌های خوبی نبودند به هیچ عنوان تیم‌های اروپایی آنها را جذب نمی‌کردند. صحبتی که طارمی انجام داد برای دفاع از فوتبال ایران بود و اعتقاد من این است که این مسائل باید هر چه زودتر برطرف شود. ما بازی‌های سختی برابر لبنان، سوریه و دیگر حریفان داریم و نمی‌دانم آقایان چه فکرهایی کرده‌اند که چه تصمیمی را گرفته‌اند. همین لبنان تیم دست و پا بسته‌ای نیست و اگر ما را شکست دهد به فاصله دو امتیازی ایران می‌رسد. من معتقدم الان زمان گرفتن چنین تصمیمی نبود.

کد خبر: 1156 کلمات کلیدی مصاحبه، علی دایی، تیم ملی

خداداد عزیزی در گفت‌وگو با خبرورزشی از اشتباه اسکوچیچ در خط زدن طارمی گفت

خداداد عزیزی در گفت‌وگو با خبرورزشی از اشتباه اسکوچیچ در خط زدن طارمی گفت

 سایت خبری استقلال ایرانم  مصاحبه

:من هم جای طارمی بودم جواب اسکوچیچ را می‌دادم/ بازیکنانی که مهدی را جلو انداختند مرد باشند!/ بادی که در غبغب می‌اندازید به لطف طارمی‌هاست

اشکوچیچ اشتباه بزرگی کرد؛ طارمی «برند» فوتبال ایران در دنیاست

ستاره پیشین تیم ملی ایران با بیان اینکه سرمربی تیم ملی اشتباه کرد گفت: توئیت مهدی طارمی در جواب مصاحبه دراگان اسکوچیچ آن قدر چیزی خاصی نبوده که او خط بخورد.

من هم جای طارمی بودم جواب اسکوچیچ را می‌دادم/ بازیکنانی که مهدی را جلو انداختند مرد باشند!/ بادی که در غبغب می‌اندازید به لطف طارمی‌هاست

 خداداد عزیزی خط زدن مهدی طارمی آن هم به خاطر یک توئیت را اشتباه مسلم دراگان اسکوچیچ سرمربی تیم ملی می‌داند و از ستاره پورتو حمایت می‌کند.

حماسه ساز ملبورن در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرورزشی این صحبت‌ها را مطرح کرده و نقطه نظرات خود را بیان می‌کند.

لابد می‌دانید مهدی طارمی از تیم ملی خط خورده است. می‌خواستیم نقطه نظر شما را بدانیم؟

yektanet.com

به نظرم اشتباه محض دراگان اسکوچیچ یا کسانی است که به او مشاوره غلط داده اند! سرمربی تیم ملی اشتباه بزرگی کرد.

چرا چنین عقیده‌ای دارید؟

ببینید دراگان اسکوچیچ مصاحبه ای انجام داد و بازیکنان ایرانی را تاکتیک ناپذیر خواند. مهدی طارمی هم جواب ساده به او داد. نباید رسانه‌ها و دیگران این قدر ماجرا را بزرگ می‌کردند. دو آدم بالغ در یک خانواده عقاید خود را ابراز کرده اند. من متوجه نمی‌شوم که چرا باید مهدی طارمی خط بخورد؟!

شاید برخی‌ها بپرسند اگر کونسیسائو یا کارلوس کی‌روش چنین حرفی می‌زدند باز هم جواب سرمربی خود را می‌داد؟

الان به خودت هم می‌گویم که اگر من هم جای مهدی طارمی بودم جواب اسکوچیچ را می‌دادم و حتی مستقیم به خودش هم می‌گفتم. اگر بازیکنان ایرانی تاکتیک‌پذیر نیستند پس چگونه تیم ملی ما الان صدرنشین گروه خودش است؟ چطور ما سومین دوره متوالی است که به جام جهانی صعود کرده و درحال حاضر بیشترین شانس را برای صعود داریم؟ اصلا چرا خود اسکوچیچ حاضر شده سرمربی یک مشت بازیکنی باشد که تاکتیک‌پذیر نیستند؟! به جرأت می‌گویم در آسیا تاکتیک‌پذیرترین بازیکنان ایرانی هستند. من می‌خواهم یک مثالی بزنم که شاهد هم دارم.

بفرمایید؟

چند سال پیش برای عقد قرارداد با یک تیم تاجیکستانی به این کشور رفته بودم. سررقم قرارداد به توافق نرسیدیم و مالک آن باشگاه یک مرتبه به زبان فارسی گفت که شما ایرانی‌ها همگی دروغگو هستید! من به شدت عصبانی شدم و جواب دادم که شما بی خود می‌کنید! گفتم افتخارات من یکی در فوتبال فقط بیشتر از کل تاریخ فوتبال تاجیکستان است. جام جهانی رفته اید؟ توپ طلا دارید یا چه افتخاری دارید که این حرف زشت را در مورد ایرانی‌ها می‌زنید؟ قضیه مهدی طارمی و اسکوچیچ البته خیلی جدی نیست و من یک مثال زدم. ما باید یاد بگیریم که در عین اختلاف سلیقه کنار هم زندگی کنیم.

چرا اصلا باید کار به اینجا بکشد؟

من نمی‌دانم! شاید باز می‌گویم شاید یکسری همبازی مهدی طارمی یا افراد حسود زبل بازی درآورده و او را جلو انداخته و حالا قایم شده اند. من یک چیزهایی شنیدم و امیدوارم صحت نداشته باشد اما اگر یکی دو بازیکن ملی پوش مهدی طارمی را از سر حسادت یا مشکل با اسکوچیچ و هر چیز دیگری وسط انداخته اند مرد باشند و همین الان بیایند حرف بزنند. در فوتبال هیچ چیزی پشت پرده نمی‌ماند و زیرآب زنی و آب زیرکاه بازی رو می‌شود. همچنین بزدل‌هایی که خودشان را زبل می‌دانند دستشان رو می‌شود.

به نظر شما غیبت مهدی طارمی در دو بازی آینده تیم ایران برابر لبنان و سوریه به تیم ایران لطمه نمی‌زند؟

مهدی طارمی در حال حاضر چه آقایان خوششان بیاید یا نیاید برند فوتبال ایران در آسیا و دنیاست. او ستاره بی رقیب فوتبال ما در ۱۰ سال گذشته بوده است و نباید او را از تیم ملی یک کشور گرفت. دعوت نکردن مهدی طارمی مثل این است که آرژانتینی‌ها مسی را دعوت نکنند یا اینکه فرانسه امباپه را خط بزند یا در آسیا کره جنوبی سون ستاره تاتنهام را نادیده بگیرد. این تصمیم مسخره و خنده دار است که یک بازیکن را به خاطر ابراز عقیده ساده خط بزنیم.

این ماجرا یک مقدار شبیه داستان قدیمی‌شما با بلاژِویچ است که در آستانه بازی‌های مقدماتی جام جهانی ۲۰۰۲ خداداد عزیزی ستاره فوتبال ایران خط خورد. این طور نیست؟

قضیه من و بلاژِویچ چیزی نبود که بزرگش کردند. در واقع من بی تقصیر بودم و قبل از اینکه همدیگر را ملاقات کنیم به او گفته بودند تیم ملی ایران یک شماره ۱۱ دارد که یاغی است! حالا من ماجرا را از زبان صفایی فراهانی رئیس وقت فدراسیون تعریف می‌کنم.

من هم جای طارمی بودم جواب اسکوچیچ را می‌دادم/ بازیکنانی که مهدی را جلو انداختند مرد باشند!/ بادی که در غبغب می‌اندازید به لطف طارمی‌هاست

بفرمایید؟

وقتی مهندس فائقی و کتیرایی من را برای صلح و آشتی نزد صفایی فراهانی برده بودند، رئیس وقت فدراسیون فوتبال برایم تعریف کرد که میروسلاو بلاژِویچ در برخورد اول گفته بود «شنیدم در تیم ملی بازیکنی دارید با شماره ۱۱ که یاغی است و سر هر مسئله ای اعتراض می‌کند و...» صفایی فراهانی در جواب گفته بود که یاغی نیست اما اخلاق‌های خاصی دارد و شاید اگر بگویند ساعت یک ناهار می‌خورید و بیاید ببیند غذا سرد است اعتراض کند یا اینکه هتل اقامت ملی پوشان خوب نباشد ایراد بگیرد اما یاغی نیست. با این وجود بلاژِویچ بدون دلیل و اینکه با خودم صحبت کند علیه من موضع گرفت.

و داستان بخشیدن پیراهن شماره ۱۱ شما به رحمان رضایی هم پیش آمد و...

اصلا بحث من و بلاژ به پیراهن ربطی نداشت. به او خط داده بودند و علیه من از همان اول جبهه گرفت که بعد نوشتند بلاژ ساک خداداد را بیرون پرت کرد یا فلان و بهمان که درست نبود. آن روز در بازی دوستانه با تیم صنعت ما ۲۶ ملی پوش بودیم ولی ۲۵ پیراهن آورده بودند که فقط به من پیراهن و لباس نرسید! من هم پرسیدم چرا به من لباس ندادید؟ اگر به سابقه باشد که جزو سه، چهار بازیکن با سابقه تیم هستم. اگر به اسم و رسم هم باشد که جزو ۵ یا ۱۰ نفر محسوب می‌شوم؟ زشت است که به همه لباس دادید غیر از من! ماجرا همین بود و من هم نزد سرمربی وقت تیم ملی رفتم و محترمانه گفتم اجازه بدهید همراه شما در اردوی اتریش نباشم چون احساس می‌کنم با من روراست نیستید و بی دلیل علیه من جبهه گرفته اید. بنابراین می‌روم تا حاشیه جدیدی ایجاد نشود.

بسیاری از کارشناسان معتقد بودند اگر خداداد عزیزی در آن تیم بود ما به جام جهانی صعود می‌کردیم؟

شاید ولی نظر خودم هم همین است. من در اوج پختگی و آمادگی بودم و دیدید یک سال بعد با پاس قهرمان ایران شدم. شاید با یک پاس گل یا گل می‌توانستم شرایط را عوض کنم اما اجازه ندادند. حالا می‌خواهند همان بلا را سر طارمی و تیم ملی بیاورند. من متوجه نمی‌شوم که چرا در فوتبال ایران این قدر حسود و چشم تنگ وجود دارد؟ چرا باید تیم ملی و یک ملت را به خاطر عقاید فرسوده و کهنه و افکار منجمد شده از نعمت داشتن تیم ملی محروم کنیم؟ افکاری که نمی‌خواهند کسی نظرش را بگوید و حتی حرف بزند. من شنیدم که گفته اند طارمی جواب تلفن مربیان تیم ملی را نداده است. به فرض هم اگر این خبر درست باشد باز نباید مربیان تیم ملی یا اسکوچیچ ناراحت می‌شدند. اگر مشکلی هم بوده باید طارمی را دعوت می‌کردند تا به تهران بیاید بعد مرد و مردانه رو در رو و فیس تو فیس با او حرف می‌زدند. مگر طارمی تلفنی دعوت شده و بازی کرده که حالا تلفنی توجیه شود یا خط بخورد؟

حالا پیشنهاد شما چیست؟

خطاب من به عزیزی خادم رئیس فدراسیون و آنهایی است که باد در غبغب می‌اندازند و بعد از بردهای تیم ملی جلوی دوربین می‌روند. اگر امثال مهدی طارمی‌ها نباشند شما هم نیستید. تمام افتخار شما و بادی که در غبغب می‌اندازید به لطف طارمی‌هاست. باید او را دعوت کنیم تا تیم ملی به آرامش برسد و موفق شود. از اینکه مهدی طارمی محبوب شده حسود نباشیم و او را تخریب نکنیم چون باز هم تکرار می‌کنم مهاجم اول پورتو شناسنامه و برند فعلی فوتبال ایران در دنیاست.

کد خبر: 1152 کلمات کلیدی خداداد عزیزی، تیم ملی، مهدی طارمی مصاحبه

نحوه آشنایی گابریل با فرهاد /گابریل پین: استراماچونی فقط از ایران تعریف کرد

نحوه آشنایی گابریل با فرهاد /گابریل پین: استراماچونی فقط از ایران تعریف کرد

 سایت خبری استقلال ایرانم  مصاحبه

در زندگی اتفاقات غیرمنتظره رخ می‌دهد

ʸ@ό𝕣όόⒿ..

من ۴۵ سال است که در فوتبال هستم و می‌خواستم تجربه جدیدی کسب کنم. از حضور در استقلال و بودن کنار فرهاد مجیدی خیلی خوشحالم. 

 یکی از دوستانم که وکیل کاناوارو و دوست فرهاد است، فرهاد سه ماه پیش از طریق او با من صحبت کرد. در این مدت با فرهاد در تماس بودم.

فوتبال بدون تماشاگر یک جور دیگر است. مطمئن هستم که اینجا هم هواداران زیادی هستند.

- وقتی امارات بودم روی فوتبال ایران تحقیق کردم و سپس با استراماچونی مشورت کردم. 

- سه ماه پیش استراماچونی به من زنگ زد و از استقلال خیلی خوب صحبت کرد و من را راضی کرد تا به استقلال بیایم.

- استراماچونی هیچ حرف بدی از ایران نزد و الان می‌فهمم که راست می‌گفت.

- من فیلم‌های زیادی از فوتبال ایران از جمله برخی از دربی‌ها را دیده‌ام.

- دربی رم و لاتزیو می‌تواند شبیه دربی ایران باشد.

- درجه فوتبال ایران بالاست. می‌دانستم تیم ملی ایران، تیم خوبی است. در این ماه کشف کردم که تکنیک ایرانیان در فوتبال بالاست و البته می‌توانند بهتر شوند. 

- من به دو مربی خیلی وابسته هستم. یکی آریگو ساکی و دیگری پراندلی. 

- من دو روز قبل از بازی با الهلال به استقلال اضافه شدم. الهلال نیمی از تیمش تغییر کرده بود. چهار بازی رسمی کرده بودند و از نظر فیزیکی خیلی اختلاف بود.

- من از استقلال مقابل الهلال خوشم آمد چون جنگیدند. کمی در آن بازی استقلال بدشانس بود. باید از باخت هم درس بگیریم.

- من الان تمرکزم روی بازیکنان استقلال است. باید اول بازیکنان تیم خود را بشناسیم. 

گابریل پین: تجربه من نشان می‌دهد که باید طرز فکرمان برنده باشد، من امیدوارم این آینده زیاد دور نباشد/ترتیب بازی‌ها مهم نیست، اولین بازی مثل آخرین بازی است، مهم ذهنیت برنده است.

کد خبر: 1078 کلمات کلیدی گابريل پین، استقلال رسانه خبری، استقلال ایرانم،
تصویر : http://up.esteghlaliranam.ir/view/3437670/esteghlaliranam(14).png

جدول ليگ برتر

صفحات ديگر

تبادل لينک هوشمند

تبادل لینک هوشمند : برای تبادل لینک ابتدا مارا با عنوان Esteghlaliranam.ir وآدرس https://esteghlaliranam.ir لینک نمایید سپس مشخصات لینک خود را در زیر نوشته . در صورت وجود لینک ما در سایت شما لینکتان به طور خودکار در سایت قرار میگیرد💙

عنوان :
آدرس :
کد : کد امنیتیبارگزاری مجدد

پيوندها

شبکه های اجتماعی

تبليغات

Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
تصویر : https://up.esteghlaliranam.ir/view/3438278/charge_468.gif

امکانات سايت

logo-samandehi تصویر : http://up.esteghlaliranam.ir/view/3437668/IMG_20211129_122829.jpg